پلتفرم سفارشی جنرال الکتریک برای فعال کردن IoT در صنایع سنگین

پلتفرم سفارشی جنرال الکتریک برای فعال کردن IoT در صنایع سنگین

همکاران سیستم – در اینترنت اشیاء (IoT) بنا بر این است که دیوایس‌های پیرامون ما از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار بوده و بتواند داده‌ها را با دیگر دیوایس‌ها و اپلیکیشن‌ها به اشتراک بگذارد.  

اینترنت اشیاء مزایای فراوانی برای کسب و کارها به همراه دارد که خودکارسازی فرایندها، افزایش بهره‌وری، ثبت داده‌های ضروری و کاهش در زمان و هزینه‌ها از آن جمله است. 

به گزارش وب‌سایت CIO.com، جنرال الکتریک یک شیوه ابتکاری برای مدیریت دستگاه‌های IoT در صنعت ارائه کرده است.  این سیستم که Predix UI نام دارد، برای توسعه برنامه‌های کاربردی در پلتفرم ابری  Predixکاربرد دارد. 

Predix یک پلتفرم سفارشی توسعه و میزبانی برای اپلیکیشن‌های صنعتی IoT است که مورد توجه فعالان این عرصه قرار گرفته است. کسب و کارها با استفاده از Predix می‌توانند انواع سیستم‌های IoT را مانیتور و مدیریت کنند، و این امر فقط به سیستم‌هایی که توسط شرکت جنرال الکتریک ساخته شده محدود نیست. 

Predix در واقع پلتفرمی برای کمک به راه‌اندازی دستگاه‌های IoT در بخش صنعتی است و جنرال الکتریک امید دارد بتواند آن را در شرکت‌های فعال در بخش صنایع سنگین فعال کند. به عنوان مثال، شرکت  RasGas که در زمینه تولید گاز طبیعی فعالیت می‌نماید، یکی از نامزدهای این امر است.  

دیوید کرونین (Dave Cronin) یکی از مدیران پلتفرم Predix می‌گوید استفاده از Predix تفاوت‌های بسیاری دارد با نحوه کار فردی که پشت رایانه رومیزی می‌نشیند و با یک اپلیکیشن کار می‌کند. به عنوان مثال، مدیران IoT صنعتی معمولاً باید به چیزهای مختلفی که در اطراف آنهاست چشم بدوزند، نه این که فقط با رایانه رومیزی یا موبایل خود سر و کار داشته باشند. ضمناً آنها مجبورند در محیطی که نور کمی دارد فعالیت داشته باشند لذا دیدن صفحه نمایشگر قدری با دشواری همراه است. 

برای مقابله با این مشکلات، در طراحی Predix UI از عناصر ساده و مستقیم استفاده شده است. از جمله ویژگی‌های این پلتفرم آن است که کاربران می‌توانند Componentهای ساخته شده با این برنامه را با دیگر توسعه‌گران به اشتراک بگذارند.