پلتفرم بلاکچِین IBM وارد استرالیا شد

همکاران سیستم – شرکت IBM پلتفرم بلاکچین خود را خارج از مرکز داده خود در ملبورن به صورت عمومی عرضه کرد تا کاربران از این طریق بتوانند اپلیکیشن‌های خود را روی فضای پردازش ابری این شرکت توسعه دهند و بر اساس الزامات مربوط به حق حاکمیت داده‌ها، از آنها استفاده کنند.

همچنین قرار شده است این پلتفرم از اواخر ماه مارس از طریق مرکز داده IBM در شهر سیدنی هم قابل دسترس باشد. «روبرت کالچستر» مدیر مرکز توسعه و مشاوره بلاکچین IBM در استرالیا و نیوزیلند در این خصوص توضیح داد دلیل اصلی برای ارایه مرز ثانوی این است که کاربران بتوانند دسترسی آسان تری داشته باشند.

او در این خصوص گفت: «این فناوری با توجه به ماهیت خود بر اساس دفاتر مرکزی ما توزیع شده است و بنابراین دفاتر مرکزی IBM که در نقاط مختلف قرار دارند، بر حسب موقعیت جغرافیایی خود سرویس‌های بهتری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و این اتفاق باعث می‌شود اختلالات مربط به خرابی سیستم در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شود».

پلتفرم IBM Blockchain بر پایه پروژه متن باز توسعه بلاکچین Hyperledger Fabric ساخته شده است که در اصل بنیاد لینوکس وظیفه پشتیبانی و توسعه آن را برعهده دارد.

در اختیار داشتن زیرساخت‌های فیزیک داخل یک کشور به این معنی خواهد بود که داده‌های مربوطه هرگز خارج از مرزهای آن کشور نخواهد رفت. کالچستر نیز در این خصوص گفت که شرکت آنها خدمات امنیتی ویژه را بر اساس قوانین محلی ارایه می‌دهد و سرویس‌های خود را به صورت اختصاصی در اختیار دولت و سازمان‌های مالی استرالیا می‌گذارد.

منبع: zdnet