ویندوز از قابلیت HDR در نرم‌افزارهای ادوبی پشتیبانی می‌کند

شرکت مایکروسافت در جدیدترین نسخه ویندوز 10 که برای کاربران گروه «اینسایدر» در کانال Dev منتشر شده قابلیت پشتیبانی HDR را برای اپلیکیشن‌های مدیریت شده رنگی ارائه کرد تا امکان دسترسی به طیف رنگی نمایشگر‌ها فراهم شود.

«آماندا لانگوسکی» و «براندون لی‌بلانک» از مدیران مایکروسافت در این خصوص توضیح دادند: «حالت HDR می‌تواند رفتار برخی از اپلیکیشن‌های خلاق و هنری که از نمایه‌های رنگی بین‌ المللی (ICC) استفاده می‌کنند را تغییر دهد. از جمله این اپلیکیشن‌ها می‌توان به فوتوشاپ، لایتروم کلاسیک و کورل‌دراو شرکت ادوبی و دیگر برنامه‌های مشابه اشاره کرد».

با توجه به اینکه در گذشته دسترسی اپلیکیشن‌های مدیریت شده رنگی فقط به طیف رنگی sRGB در سیستم عامل ویندوز 10 محدود می‌شد، این قابلیت جدید به برنامه‌های مدیریت شده رنگی امکان می‌دهد تا بتوانند رنگ دقیق‌تر را تشخیص دهند و به کل گستره نمایش HDR در نمایشگرها دسترسی داشته باشند.

در مطلب منتشر شده از سوی دو مدیر مایکروسفت همچنین گفته شد: «برای به‌کارگیری این قالیت می‌بایست اپلیکیشن خود را ببندید، روی نماد برنامه کلیک راست کنید و در بخش Properties > Compatibility وارد شوید و سپس در قسمت تنظیمات گزینه “استفاده از مدیریت رنگ ICC‌ نمایشگرهای قدیمی” را انتخاب کنید».

منبع: bleepingcomputer