پشتیبانی از ویندوز ۸ به پایان رسید

پشتیبانی از ویندوز ۸ به پایان رسید

همکاران سیستم- سیستم عامل ویندوز ۸ که سه سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته بود،قرار است به حیات خود خاتمه دهد. در این سیستم عامل برای نخستین بار از طراحی Metro رونمایی شد، اما این سیستم عامل از همان ابتدا مشکلات جدی فراوانی به همراه داشت.به گزارش وبسایت GSMArena، بسیاری از افراد معتقد بودند که این سیستم عامل آینده سیستم‌های لمسی خواهد بود، ولی مایکروسافت برای رسیدن به این هدف فاصله زیادی پیش‌رو داشت. زیرا عرضه این سیستم عامل به صورت قابل ملاحظه به ضرر رایانه‌های رومیزی تمام شد.

پس از این اتفاق غول نرم‌افزاری جهان به سرعت اقدامات خود را برای برطرف کردن مشکلات آغاز کرد و اواخر سال ۲۰۱۳ سرویس پک خود را با نام ویندوز ۸.۱ در اختیار کاربران گذاشت و البته مدت زیادی طول نکشید که از نسخه بعدی این محصول با نام ویندوز ۱۰ رونمایی شد.

هم‌اکنون به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد ندارد زمان بیشتری را برای پشتیبانی از ویندوز ۸ هدر دهد. نگاه اجمالی به فرآیند آنلاین پشتیبانی از این سیستم عامل نشان می‌دهد که مایکروسافت قصد دارد پس از عرصه به‌روزرسانی ماهانه خود که این هفته انجام شد، هیچ برنامه به‌روزرسانی دیگری را برای آن عرضه نکند. این نخستین گام برای پایان حیات ویندوز ۸ محسوب می‌شود.