پس از اچ‌پی، Symantec هم تقسیم می‌شود

پس از اچ‌پی، Symantec هم تقسیم می‌شود

همکاران سیستم- شرکت Symanthec اعلام کرده است قصد دارد به دو شرکت جداگانه تقسیم شود. پیش از این شرکت اچ‌پی نیز راهبرد مشابهی اتخاد کرده بود.به گزارش وب‌سایت theinquirer، مدیران سایمانتک اعلام کرده‌اند قصد دارند این شرکت را به دو شرکت مجزا تبدیل کنند. یکی از این شرکت‌ها بر حوزه امنیت متمرکز خواهد شد و دیگری بر حوزه مدیریت اطلاعات. این شرکت‌ها قرار است به صورت شرکت‌های سهامی عام اداره شوند.

سایمانتک امیدوار است از این طریق بتواند عملکرد خود در دو حوزه محصولات امنیتی و مدیریت اطلاعات را بهبود بخشد، تمرکز خود را بر فعالیت‌های تحقیق و توسعه افزایش دهد، از پیچیدگی‌های عملیاتی بکاهد و روابط خود با شرکایش را تقویت کند. میکائیل براون، مدیر عامل سایمانتک در این باره گفته است: واضح است که موفقیت در هر دو حوزه امنیت و مدیریت اطلاعات نیازمند اتخاذ راهبردهای مجزایی است. تقسیم سایمانتک به دو شرکت مجزا باعث می‌شود فعالیت‌های هر حوزه با انعطاف‌پذیری بیشتری دنبال شود، زمینه تمرکز لازم برای رشد فراهم شود و ارزش سهام شرکت نزد سهامداران را نیز افزایش دهد.

شرکت اچ‌پی نیز چند روز قبل از اتخاد تصمیم مشابهی خبر داده بود. این شرکت قرار است فعالیت‌های خود در حوزه تولید رایانه و خدمات و نرم‌افزارهای کسب و کار را در قالب دو شرکت مجزا دنبال کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *