پست الکترونیکی Outlook مایکروسافت هک شد

پست الکترونیکی Outlook مایکروسافت هک شد

به گفته مرکز چینی Greatfire.org که در زمینه مانیتورینگ وب فعالیت می‌کند، سرویس پست الکترونیکی Outlook مایکروسافت روز گذشته قربانی حملات هکری یک گروه چینی شد.به گزارش وبسایت theinquirer کاربرانی باشید که از رابط‌های وب استفاده می‌کنند متوجه این قضیه نشدند. اما کاربرانی که با دستگاه موبایلی یا رایانه رومیزی مبتنی بر پروتکل‌های IMAP و SMTP در اینترنت حضور داشتند، متوجه اختلالات ناشی از حمله هکری MITM شدند.
مرکز Greatfire در وبلاگ رسمی خود نوشت: «اگر اتهاماتی که مطرح کرده‌ایم درست باشد، این حمله جدید نشان می‌دهد که مقامات چین در تلاشند روش‌های ارتباطی مختلف را که نمی‌توانند مانیتور کنند، از کار بیاندازند».
البته باید توجه داشت که این یک اتفاق جدید محسوب نمی‌شود. چین طی چند ماه اخیر حملات هکری MITM  را نسبت به سایت‌های اینترنتی غربی انجام داد که از جدیدترین آنها می‌توان به حملات هکری علیه گوگل، یاهو و سیستم iCloud اپل اشاره کرد. لازم به ذکر است که در بسیاری از مناطق چین دسترسی به سرویس پست الکترونیکی Gmail وجود ندارد.
حمله به سرویس پست الکترونیکی Outlook کاملا زیرکانه انجام شده است. در این حمله یک گواهی جعلی امنیتی برای کاربران ارسال شد که ظاهر بسیار موجهی داشت که تنها در صورت بررسی بیشتر متوجه می‌شدید که این گواهی از سوی “مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین” منتشر شده است.