پروژه مشترک گوگل و فورد در زمینه تولید خودروهای خودران

پروژه مشترک گوگل و فورد در زمینه تولید خودروهای خودران

همکاران سیستم – گوگل برای ساخت خودروهای خودران، با همکاری فورد یک شرکت مستقل راه‌اندازی می‌کند. قرار است دو شرکت، این سرمایه‌گذاری دوجانبه را در جریان نمایشگاه CES اعلام کنند.به گزارش وبسایت The Verge، هفته پیش گوگل گفته بود قصد دارد طرح‌های خود مربوط به ساخت خودروهای هوشمند را به خارج از گوگل ببرد.
این مشارکت می‌تواند نیازهای هر دو کمپانی را تامین کند: گوگل تجارب ارزشمندی در خصوص تولید انبوه اتومبیل به دست می‌آورد و فورد نیز می‌تواند به تحقیقات چند ساله‌‎ی گوگل در حوزه خودروهای خودمختار دست یابد.
گفتنی است گوگل و فورد پیش از این نیز با یکدیگر همکاری داشته‌اند. به عنوان مثال در سال گذشته آلن مولالی (Alan Mullally) مدیر عامل پیشین فورد این شرکت را ترک کرد و به گوگل پیوست.
یک سخنگوی فورد گفته است: ما با شرکت‌های بسیاری همکاری داشته و خواهیم داشت، و طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با طرح Smart Mobility خود را مورد بحث و کنکاش قرار خواهیم داد.
طبق برنامه قرار است فورد در ۵ ژانویه (۱۵ دی ۱۳۹۴) در جریان نمایشگاه CES یک کنفرانس خبری برگزار کند.انتظار می‌رود در آن روز جزئیات بیشتری از این همکاری دوجانبه در اختیار خبرنگاران و علاقه‌مندان قرار گیرد.