پروژه متن‌باز مایکروسافت برای انتقال ابزارهای iOS به ویندوز

پروژه متن‌باز مایکروسافت برای انتقال ابزارهای iOS به ویندوز

همکاران سیستم- مایکروسافت نخستین نسخه از تولکیت خود را برای توسعه‌دهندگان ابزارهای کاربردی مخصوص iOS متن‌باز کرد تا آنها بتوانند محصولات خود را آسان‌تر به ویندوز ۱۰ انتقال دهند.به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت مایکروسافت نخستین بار در جریان برگزاری کنفرانس Build در اواخر آپریل ۲۰۱۵ از این تولکیت با نام Project Islandwood رونمایی کرد. سیستم Islandwood یکی از چهار Bridge اصلی معرفی شده توسط مایکروسافت در این کنفرانس بود. این Bridgeها به منظور افزایش تعداد ابزارهای موجود در نسخه جدید و یکپارچه فروشگاه اینترنتی Windows Store به عنوان بخشی از طرح توسعه سیستم عامل ویندوز ۱۰ ارائه شدند.
روز گذشته پیش‌نمایش اولیه از Windows Bridge for iOS مبتنی بر مجوز متن‌باز MIT روی سیستم GibHub معرفی شد. هدف مایکروسافت این است که نسخه نهایی محصول یاد شده را اواخر پاییز امسال به دست کاربران جهانی برساند. این اتفاق همزمان با به‌روزرسانی نرم‌افزار Visual Studio ۲۰۱۵ صورت می‌گیرد.
‌Bridge iOS به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری امکان می‌دهد ابزارهای کاربردی مورد نظر خود را که با سیستم‌های عامل ویندوز ۸.۱ و ویندوز ۱۰ کار می‌کنند، به راحتی روی سیستم‌های x۸۶ و x۶۴ اجرا کند. از پاییز امسال همچنین قابلیت پشتیبانی از سیستم‌های مبتنی بر تراشه‌هی ARM به خصوص در دستگاه‌های موبایلی فراهم می‌شود.
هدف اصلی طرح مذکور این است که توسعه‌دهندگان ابزارهای iOS که قصد دارند پروژه‌های Xcode خود را به Visual Studio انتقال دهند، از سیستم توسعه یافته Objective-C مایکروسافت استفاده کنند و با بهره‌گیری از قابلیت‌های Universal Windows Platform کدهای خود را ارتقا دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *