پرونده جدید اتحادیه اروپا علیه آمازون

همکاران سیستم – کمیسیون اروپا پرونده رسمی تحقیقات خود در حوزه آنتی‌تراست را علیه شرکت آمازون مطرح کرد تا بر این اساس مشخص شود آیا این شرکت بزرگ اطلاعات حساس و مهم خرده‌فروشان مستقل که در نقاط مختلف اتحادیه اروپا محصولات آمازون را به فروش می‌رسانند مورد سوءاستفاده قرار می‌دهد یا خیر.

آمازون در قالب یک شرکت خرده‌فروش محصولات خود را عرضه می‌کند و همچنین یک فروشگاه مجزا برای فروش محصولات خرده‌فروشان مستقل نیز ارایه کرده است. با این وجود زمانی که آمازون قصد ارایه این بازار را داشت، به صورت مداوم اطلاعات مورد نظر پیرامون میزان فعالیت پلتفرم خود را جمع‌آوری می‌کرد و این طور که کمیسیون اروپا بر اساس یافته‌های اولیه خود توضیح داده است، آمازون در این مدت اطلاعات مهم رقابتی در مورد فروشندگان حاضر در فروشگاه اینترنتی، محصولات و معملات آنها روی پلتفرم آنلاین خود را ذخیره می‌کرده است.

«مارگارت وستاگر» رئیس کمیسیون سیاست‌های رقابتی اروپا توضیح داد مشتریان اروپایی به صورت فزاینده به سمت خریدهای آنلاین روی آورده‌اند و تجارت الکترونیک رقابت در دنیای خرده فروشی را بیشتر کرده است و بر این اساس گزینه‌های بیشتر با قیمت‌های بهتر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

او گفت: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که پلتفرم‌های آنلاین بزرگ از طریق رفتارهای ضدرقابتی این مزایا را از شرکت‌های کوچک‌تر نمی‌گیرند. بنابراین من تصمیم گرفتم بررسی دقیق در مورد فعالیت‌های تجاری آمازون و نقش دوگانه آن به عنوان فروشگاه بزرگ و خرده فروش آنلاین داشته باشم و بر اساس قوانین اتحادیه اروپا ارزیابی انطباقی در این زمینه انجام دهم»

منبع: zdnet

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *