پررشد‌ترین عرضه کننده راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی وارد بورس می‌شود

همکاران سیستم- شرکت ورک‌دی (Workday) که در عرض ۷ سالی که از تاسیس آن می‌گذرد به یکی از عرضه کنندگان مطرح راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی (HCM) تبدیل شده است، قصد دارد وارد بورس شود.
به گزارش وب سایت investors، شرکت ورک‌دی که از نظر رشد درآمدی در بازار راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی حتی از غول‌هایی مثل اوراکل و سپ هم جلو افتاده است، قصد دارد اولین عرضه عمومی سهام خود به بورس را انجام دهد. این شرکت تصمیم گرفته است سهام خود را به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار وارد بورس کند. ورک‌دی هنوز اطلاعات بیشتری در این باره منتشر نکرده است.
براساس این گزارش، شرکت ورک‌دی از نظر رشد درآمدی توانسته است شرکت‌های بزرگی همچون سپ و اوراکل را در این بازار پشت سر گذارد. هر سه این شرکت‌ها راهکارهایی را عرضه می‌کنند که کسب و کار‌ها و شرکت‌های مختلف به کمک آن‌ها می‌توانند امور مربوط به نیروی کار خود را، از جذب و استخدام گرفته تا پاداش دهی به کارکنان، مدیریت کنند.
شرکت ورک‌دی هفت سال پیش توسط شخصی با نام دیوید دافیلد تاسیس شد. دافیلد چند سال قبل از آن شرکت معروف پیپل سافت را تاسیس کرد اما پس از چندی آن را به قیمت ۱۰.۳ میلیون دلار به اوراکل فروخت. ورک‌دی در درخواستی که برای عرضه عمومی سهام خود در بورس به ثبت رسانده، درآمد خود در نیمه اول سال جاری میلادی را بیش از ۱۱۹ میلیون دلار اعلام کرده است که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته بیش از ۱۱۸ درصد رشد دارد. این شرکت پیش بینی کرده درآمدش تا پایان سال ۲۰۱۲ به ۲۴۰ میلیون دلار برسد.
هم اکنون شرکت‌های اوراکل و سپ بزرگ‌ترین عرضه کنندگان راهکارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی هستند و بر سر خرید شرکت‌های کوچک‌تر عرضه کننده این راهکار‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند. سپ خرید شرکت SuccessFactors را به قیمت ۳.۴ میلیارد دلار در کارنامه خود دارد و اوراکل هم شرکت تالئو را به قیمت ۱.۹ میلیارد دلار خریده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *