پرداخت پول از طریق کیف پول گوگل افزایش یافته است

همکاران سیستم- شرکت گوگل اعلام کرده است پرداخت پول از طریق سرویس کیف پول گوگل (Google Wallet) که مبتنی بر فناوری ان اف سی است، در آمریکا افزایش یافته، اما فرایند پذیرش و گسترش استفاده از این فناوری همچنان دارای روند کند و کم سرعتی است.
به گزارش وب سایت computerworld، مدیر بخش خدمات پرداخت گوگل اعلام کرده است تبادلات صورت گرفته از طریق خدمات کیف پول گوگل در شش هفته اول بعد از ماه آگوست دو برابر شده است. شرکت گوگل در اوایل ماه آگوست سال جاری فناوری محاسبات ابری را به سرویس کیف پول خود افزوده بود. کیف پول گوگل خدمات ویژه‌ای است که این غول جستجوگر برای پرداخت پول و انجام تبادلات ارائه کرده است. کاربران برای استفاده از این خدمات که مبتنی بر فناوری ان اف سی است، فقط لازم است نرم افزار ویژه‌ای را بر روی گوشی همراه یا رایانه لوحی خود نصب کنند و از ابزار همراه خود همانند یک کارت اعتباری خرید استفاده کنند، فروشندگان نیز باید دستگاه‌های فروش فروشگاهی خود را به فناوری ان اف سی و نرم افزارهای ویژه آن مجهز کنند.
معاون سرویس کیف پول گوگل در کنفرانس اینترنت همراه که در کالیفرنیای آمریکا برگزار شده اعلام کرده است استفاده از این خدمات در تبادلات مالی افزایش یافته، اما این فناوری هنوز راه زیادی را برای فراگیر شدن در پیش دارد. وی گفته فرایند پذیرش و گسترش استفاده از این فناوری یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و حداقل مستلزم گذشت سه تا پنج سال دیگر است.
تحلیل گران نیز معتقدند اکوسیستم توسعه یافته کارت‌های اعتباری باعث شده مصرف کنندگان آمریکایی علاقه کمی از خود به پرداخت همراه نشان دهند. پرداخت از طریق فناوری ان اف سی مستلزم استفاده از زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری خاصی است که هم مشتریان و خریداران باید آن‌ها را بر روی ابزار همراه خود داشته باشند و هم فروشندگان در پایانه‌های فروش فروشگاهی خود از آن استفاده کنند.