پرتال MSN مایکروسافت در چین فروخته شد

پرتال MSN مایکروسافت در چین فروخته شد

همکاران سیستم- مایکروسافت پرتال اینترنتی MSN China خود را به شرکت Xichuang Technology واگذار کرد. این شرکت سال گذشته توسط یکی از مدیران ارشد مرکز MSN China تاسیس شده بود.

به گزارش وبسایت Zdnet، این خبر را مرکز Ciaxin.com منتشر کرد و به نقل از مایکروسافت توضیح داد که بیانیه مربوط به واگذاری مرکز MSN China و قرارداد مربوط به آن روی رسمی این شرکت منتشر شده است.

در این خبر گفته شد هنوز جزییات مالی این واگذاری اعلام نشده است. با این وجود مایکروسافت اعلام کرده است که این دو شرکت پس از واگذاری مذکور به صورت نزدیک به همکاری‌های خود با یکدیگر ادامه می‌دهند.

لازم به ذکر است که این خبر روی وبلاگ اصلی مایکروسافت منتشر نشده است. ولی خبرنگار ZDNet در این خصوص از سخنگوی مایکروسافت سوال کرد و پاسخ نهایی این بود که خبر مذکور در وبلاگ مایکروسافت مخصوص مرکز MSN China به انتشار سیده است.

مقامات مایکروسافت در ماه می از سال جاری میلادی اعلام کرده بودند که قصد دارند پرتال MSN China را برای همیشه تعطیل کنند. در آن زمان گفته شده بود که پورتال MSN China تا تاریخ ۷ ژوئن به فعالیت خود ادامه می‌دهد. پس از این تاریخ مدیران مایکروسافت اعلام کردند که کاربرانی که به آدرس اینترنتی cn.msn.com مراجعه کنند، به صورت مستقیم به سایت‌های چینی منتقل می‌شوند و البته نوار مخصوص مرورگر اینترنتی Bing هم برای آنها به نمایش درمی‌آید.