پای هری پاتر به دنیای دیجیتال باز شد

پای هری پاتر به دنیای دیجیتال باز شد

همکاران سیستم- بالاخره پس از پانزده سال پای هری پاتر به دنیای دیجیتال باز شد. خانم جی کی رولینگ، خالق شخصیت هری پاتر برای اولین بار نسخه های الکترونیکی هفت رمان مربوط به این شخصیت خیالی را بر روی وب سایت معروف به پاترمور در معرض فروش قرار داده است.

به گزارش وب سایت mashable مجموعه کتاب های هری پاتر هم اکنون در دو فرمت EPUB و کیندل فایر آمازون به همراه نسخه صوتی آنها به علاقه مندان عرضه شده است. این کتاب های هم اکنون به زبان انگلیسی و با دو ویراست آمریکایی و بریتانیایی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. قرار است بزودی نسخه هایی هم به زبان های ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی آماده شود.

در حال حاضر وب سایت خانم رولینگ که به پاترمور مشهور است، تنها پایگاهی است که علاقه مندان می توانند نسخه های الکترونیکی این کتاب ها را از آنجا خریداری کنند. نسخه های الکترونیک این کتاب های قرار بود در اکتبر سال گذشته منتشر شود، اما تغییرات صورت گرفته در وب سایت پاترمور عرضه آنها به تاخیر انداخت.

نسخه های الکترونیک سه رمان اول هری پاتر هم اکنون به قیمت 8 دلار و نسخه های صوتی آنها 29 دلار به فروش می رسد. قیمت نسخه های الکترونیک چهار کتاب بعدی و نسخه های صوتی آنها به ترتیب 11.1 دلار و 52.7 دلار است. قیمت کل مجموعه الکترونیک هری پاتر نیز 61.7 دلار و قیمت نسخه های صوتی آنها 167.34 دلار است.

گفتنی است کتاب های هری پاتر پرفروش ترین مجموعه کتاب در طول تاریخ به شمار می رود. اولین کتاب از این مجموعه در سال 1997 منتشر شد. از آن زمان تاکنون بیش از 450 میلیون نسخه از این هفت کتاب به فروش رفته است.