پای خدمات پردازش ابری به بازار نرم افزارهای مدیریت هویت و دسترسی باز می‌شود

پای خدمات پردازش ابری به بازار نرم افزارهای مدیریت هویت و دسترسی باز می‌شود

همکاران سیستم- شرکت گارتنر در گزارشی اعلام کرده است گرایش کسب و کارهای تجاری به راهکارهای تحت پردازش ابری هویت و دسترسی در حال افزایش است.

به گزارش وب سایت zdnet، تحلیلگران گارتنر پیش‌بینی کرده است تا سال 2015 حدود یک چهارم از راهکارهای مدیریت هویت و دسترسی از طریق فناوری‌های پردازش ابری عرضه خواهد شد. سهم فناوری‌های پردازش ابری از این راهکارها در سال 2012 چیزی در حدود 5 درصد بوده است.

گارتنر در این گزارش گفته است تا سال 2015 حدود 25 درصد از راهکارهای مدیریت هویت و دسترسی در قالب خدمات پردازش ابری عرضه خواهد شد. پژوهشگران گارتنر این راهکارها را IDaaS نامیده‌اند.

بر اساس این گزارش، حجم بازار راهکارهای تحت پردازش ابری مدیریت هویت و دسترسی در پایان سال 2012 حدود 180 میلیون دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود این رقم در پایان سال جاری میلادی به 256 میلیون دلار افزایش یابد.

برآوردها نشان می‌دهد در سال‌های آینده کسب و کارهای کوچک و متوسط در استفاده از این راهکارها پیشرو خواهند بود. گِرِگ کرِیزمن، نویسنده گزارش گارتنر در توضیح این پیش‌بینی گفته است بازار این نرم افزارها به صورت یکباره و ناگهانی رشد نخواهد یافت. کسب و کارها برای استفاده از نسخه‌های تحت پردازش ابری این راهکارها نیازمند برنامه‌ریزی و نیازسنجی دقیقی هستند. وی همچنین گفته است کسب و کارهای تجاری باید استاندارد نرم افزاری خاصی در زمینه این راهکارها بیابند.

نرم افزارهای مدیریت هویت و دسترسی از جمله راهکارهایی هستند که کسب و کارهای تجاری به کمک آنها دسترسی کارکنان و مشتریانشان به پایگاه‌های داده، سیستم‌ها و  نرم افزارهای خود را مدیریت می‌کنند.