پایگاه اسکای درایو مایکروسافت یک میلیارد فایل آفیس را در خود ذخیره کرده است

پایگاه اسکای درایو مایکروسافت یک میلیارد فایل آفیس را در خود ذخیره کرده است

همکاران سیستم- بنا بر اعلام مایکروسافت، تاکنون حدود یک میلیارد فایل آفیس بر روی پایگاه پردازش ابری این شرکت که به اسکای درایو معروف است، ذخیره شده است.
به گزارش وب سایت cio، شرکت مایکروسافت ضمن اعلام این خبر گفته است قابلیت‌های جدیدی به خدمات پردازش ابری اسکای درایو خود افزوده تا کاربران بتوانند با سرعت بیشتری اسناد و فایل‌های آفیس خود را بر روی این پایگاه ذخیره و با دیگران به اشتراک بگذارند. این در حالی است که شرکت دراپ باکس (Dropbox) نیز که صاحب یکی از محبوب‌ترین پایگاه‌های پردازش ابری به همین نام است و در این زمینه با مایکروسافت رقابت می‌کند، اعلام کرده کاربرانش از مرز صد میلیون نفر گذشته‌اند. این شرکت ادعا کرده است در هر ۲۴ ساعت به طور متوسط حدود یک میلیارد فایل بر روی پایگاه پردازش ابری دراپ باکس ذخیره می‌شود.
سارا فیلمن، مدیر برنامه پایگاه پردازش ابری اسکای درایو مایکروسافت در این باره گفته است: اخیراً ما به نقطه عطف مهمی در این زمینه رسیده‌ایم؛ مشتریان ما تاکنون بیش از یک میلیارد فایل آفیس بر روی اسکای درایو ذخیره کرده‌اند. ما واقعاً به خاطر بازخوردهایی که درباره نسخه جدید آفیس و یکپارچگی آن با اسکای درایو دریافت کرده‌ایم، هیجان زده شده‌ایم. اشاره سارا فیلمن به نسخه جدیدی از آفیس ۳۶۵، بسته نرم افزاری تحت پردازش ابری مایکروسافت است که در آن آیکون ویژه‌ای برای اشتراک گذاری، ذخیره و ویرایش فایل‌ها بر روی اسکای درایو تعبیه شده است.
یکی از قابلیت‌هایی که مایکروسافت اخیراً به تقلید از دراپ باکس به خدمات پردازش ابری درایو باکس خود افزوده این است که به کاربران مختلف اجازه می‌دهد به صورت هم‌زمان به یک فایل دسترسی داشته باشند و در ویرایش آن مشارکت کنند.