پایتون همچنان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی جهان

رتبه بندی جدیدی که توسط شرکت تحقیقاتی RedMonk انجام شده است نشان می‌دهد که محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون همچنان رو به افزایش است و از آن به عنوان یک پلتفرم برنامه‌نویسی سازمانی پیش‌رو یاد می‌کنند. بر اساس آخرین مطالعه این مرکز مشخص شد جاوااسکریپت نیز هنوز به عنوان زبان توسعه وب برای تعداد زیادی از سازمان‌ها محبوبیت فراوان دارد.
پایتون در بسیاری از زمینه‌ها در رتبه‌بندی جدید بهترین امتیاز را کسب کرده است و نتایج این بررسی برگرفته از درخواست کاربران در GitHub و داده‌های مرکز Stack Overflow به دست آمده است. در بررسی جدید مشخص شد پایتون بین توسعه دهندگان DevOps محبوبیت بسیار زیادی دارد.
«استفان اوگرادی» یکی از بنیانگذاران RedMonk و نویسنده گزارش رتبه بندی محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی این شرکت توضیح داد: «پایتون به تمام محبوبیت‌های خود در رتبه دوم این لیست قرار گرفته است و رتبه نخست هنوز هم به جاوا اختصاص دارد. با فاصله کمی از این زبان PHP در رتبه بعدی قرار گرفته است و البته باید توجه داشته باشیم پایتون با قابلیت‌هایی که در اختیار دارد به خوبی می‌تواند از موقعیت خود دفاع کند.»
«راسل استیونس» مسئول طراحی رتبه بندی زبان‌های برنامه نویسی در مرکز RedMonk هم توضیح داد که وسعت موارد استفاده از پایتون و کتابخانه‌های مرتبط با آن توانسته است محبوبیت این زبان برنامه‌نویسی را روز به روز افزایش دهد.

منبع: devops