پایتون بهترین زبان سال 2020 شد

پایتون در سال 2020 توانست موفقیت‌های بسیار قابل ملاحظه‌ای را به دست آورد و محبوبیت روزافزون این پلتفرم کمک کرد تا به سرعت جای خود را باز کند و رقابت تنگاتنگی را با زبان‌های C، ++C جاوا داشته باشد.
این زبان هم اکنون در شرف آن است تا برای چهارمین سال متوالی، پس از آنکه در سال‌های 2018، 2019 و 2007 عنوان برترین زبان سال را از آن خود کرد بار دیگر در سال 2020 میلادی در فهرست TIOBE این عنوان را به دست آورد. این اتفاق در تاریخ انتشار فهرست TIOBE که از سوی شرکت نرم افزاری Dutch منتشر می‌شود یک رکورد است.
طبق شاخص پایگاه داده این مرکز برای دسامبر 2020، پایتون با رشد مثبت 1.90 درصدی در مجموع موفق شد در یک سال گذشته بیشترین افزایش رتبه را بین تمام زبان‌های برنامه نویسی داشته باشد. از نظر محبوبیت کلی نیز گفته شد که پایتون درحال حاضر با 12.21 درصد به عنوان سومین زبان برنامه نویسی مورد توجه توسعه دهندگان جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در این لیست گفته شده است که جاوا با 12.53 درصد دومین زبان برنامه نویسی محبوب جهان است و قبل از آن هم C با سهم 16.48 درصدی از بازار جهانی همچنان عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی جهان را در اختیار دارد.

منبع: thechrepublic