پایان پشتیبانی نرم‌افزارهای گوگل از سیستم Verisign

پایان پشتیبانی نرم‌افزارهای گوگل از سیستم Verisign

همکاران سیستم- به زودی سیستم عامل اندروید، مرورگر اینترنتی کروم و دیگر محصولات نرم‌افزاری شرکت گوگل به پشتیبانی از مجوزهای دیجیتالی مربوط به سیستم Verisign که از زمان تولد آن ۲۰ سال می‌گذرد، پایان می‌دهند.به گزارش وبسایت PCworld، این خبر پس از آن منشتر شد که شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی سیمانتک طرح جدیدی را برای بازنشسته کردن سیستم Class ۳ Public Primary Certification Authority در خدمات کاربری عمومی مطرح کرد. شرکت سیمانتک در سال ۲۰۱۰ میلادی در جریان خرید مرکز SSL به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های Verisign، این مجوز نرم‌افزاری را هم در اختیار گرفته بود.

این شرکت با انتشار پیام هشدار دهنده اعلام کرد از تاریخ اول دسامبر استفاده از این مجوز نرم‌افزاری اصلی را متوقف کرده است. این مجوز در بسیاری از مرورگرهای اینترنتی و سیستم‌های عامل امروزی به صورت پیش‌فرض مورد تایید قرار می‌گیرد تا از فناوری‌های TLS/SSL یا کدهای مخصوص ورود به حساب کاربری پشتیبانی شود.

این شرکت به صاحبان مجوزهای دیجیتالی توصیه کرد که به سیستم Class ۳ Public Primary CA برگردند تا از این طریق بتوانند مجوزهای نرم‌افزاری مدرن‌تری را در اختیار بگیرند. لازم به ذکر است که این جایگزینی برای مجوزهای نرم‌افزاری به صورت رایگان انجام می‌شود.

به گفته گوگل، شرکت سیمانتک به طور کامل گواهی Class ۳ Public Primary CA را کنار نمی‌گذارد و از آن برای اهداف جدید و غیرمشخص خود استفاده می‌کند.