پایان عمر برخی اپلیکیشن‌های مایکروسافت برای سازمان‌های کوچک و متوسط

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در نظر دارد از تاریخ ۳۰ نوامبر توسعه دو اپلیکیشن خود مخصوص سازمان‌های کوچک و متوسط را متوقف کند و این دو ابزار با نام Listings و Connections معرفی شده است. مایکروسافت این ابزارهای سازمانی را طی سال‌های اخیر در اختیار کاربران سازمانی آمریکا، بریتانیا و کانادا قرار داده بود.
اپلیکیشن Listings مایکروسافت در اصل یک ابزار موبایلی برای انتشار اطلاعات سازمانی محسوب می‌شود و این شرکت از آن به عنوان یک ابزار مدیریت آنلاین حضور مبتنی بر وب یاد می‌کند. اپلیکیشن Connections مایکروسافت نیز یک ابزار آسان بازاریابی مبتنی بر پست الکترونیکی است.

 


این اپلیکیشن‌ها در قالب بخشی از مجموعه نرم‌افزاری Office ۳۶۵ Business Premium و Microsoft ۳۶۵ Business به شکل اشتراکی در اختیار کاربران سازمان‌های کوچک و متوسط قرار گرفتند.
مایکروسافت همچنین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کررد پورتال Business Center آن در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ به شکل کامل برای همیشه به کار خود پایان می‌دهد. کاربرانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند به صورت مستقیم از طریق مجموعه Office ۳۶۵ به اپلیکیشن‌های Bookings و Invoicing مایکروسافت دسترسی دارند.
به گفته مایکروسافت Bookings یک اپلیکیشن ویژه مخصوص برنامه‌ریزی در سازمان‌های کوچک و متوسط محسوب می‌شود و Invoicing هم اپلکییشن ویژه سازمان‌های کوچک و متوسط در حوزه صورت حساب‌ها است. اپلیکیشن Bookings همچنین به کاربران کمک می‌کند هنگام مشخص کردن قرار ملاقات، پرداخت‌های انجام شده از سوی مشتریان را به صورت یکجا جمع‌آوری کنند.

منبع: Zdnet