پایان طرح یک ساله مایکروسافت برای به‌روزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰

پایان طرح یک ساله مایکروسافت برای به‌روزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰

همکاران سیستم-طرح یک ساله مایکروسافت برای به‌روزرسانی رایگان رایانه‌های مبتنی بر ویندوز ۷ و ویندوز ۸.X به ویندوز ۱۰ در تاریخ ۲۹ ژوئیه به پایان رسید و این اتفاق در حالی صورت گرفت که شرکت مایکروسافت در ماه می از سال جاری میلادی این خبر را اعلام کرده بود.

به گزارش وبسایت Zdnet، با این اتفاق اپلیکیشن و ابزارهای Get Windows ۱۰ که امکان به‌روزرسانی رایگان برای آخرین نسخه از سیستم عامل رایانه‌ای مایکروسافت را فراهم می‌کرد، غیرفعال شد.

مایکروسافت در این زمینه اعلام کرده است که داشت از ابتدا به کاربران جهانی اعلام کرده بود که این طرح فقط به مدت یک سال به اجرا درمی‌آید. این شرکت معتقد است که یک سال زمان مناسبی است تا کاربران جهانی بتوانند با به‌روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ را در اختیار بگیرند. با این روند هم اکنون ۳۵۰ میلیون دستگاه رایانه در سراسر جهان به ویندوز ۱۰ مجهز شده‌اند.

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که با این طرح به کاربران جهانی امکان داد به صورت رایگان بهترین و ایمن‌ترین نسخه ویندوز را در اختیار بگیرند. هم‌اکنون بیش از ۳۵۰ میلیون دستگاه فعال مبتنی بر ویندوز ۱۰ در سراسر جهان فعالیت می‌کنند و این ویرایش بیشترین میزان رضایتمندی در بین تمام نسخه‌های ویندوز را شامل می‌شود.