پایان حکمرانی یک تریلیون دلاری شرکت اپل

همکاران سیستم – ارزش مجموع سرمایه‌های اپل طی چند هفته اخیر کاهش 220 میلیون دلاری را تجربه کرد. در حالی که برخی مشکلات به صورت انحصاری فقط مربوط به اپل می‌شود، بررسی‌ها نشان داد در هفته‌های اخیر سهام دیگر شرکت‌های فناوری بزرگ از جمله فیسبوک، آمازون، نتفلیکس و گوگل در گروه FAANG کاهش یافته است.

اپل نخستین شرکت آمریکایی بود که توانست ارزش مجموع سرمایه‌های خود را به بیش از یک تریلیون دلار برساند و با این وجود زمانی که این گزارش منتشر شد ارزش سرمایه‌های شرکت اپل 839 تریلیون دلار محاسبه می‌شد.

شرکت اپل در تاریخ دوم آگوست سال جاری میلادی توانست ارزش هر سهام خود را به 207.05 دلار برساند تا با این اتفاق ارزش مجموع سرمایه‌های آن از مرز یک تریلیون دلار عبور کند. سپس ازش هر سهام اپل به 233.47 دلار رسید. روز جاری که این گزارش نوشته شد هر سهام اپل در تالار بورس آمریکا به قیمت 177 دلار خرید و فروش شد و بر این اساس ارزش مجموع سرمایه‌های اپل کاهش 20 درصدی را تجربه کرد.

البته این مشکل به دنبال نتایج مالی شرکت اپل در فصل گذشته صورت نگرفت و این شرکت بزرگ در آخرین فصل سپری شده موفق شده بود نتایج مالی قابل قبولی را به دست آورد. با این وجود کارشناسان اقتصادی اعلام کردند مجموعه‌ای از عوامل در کنار یکدیگر باعث شد تا حکمرانی اپل به عنوان شرکت یک تریلیون دلاری به پایان برسد.

منبع:

Apple is no longer worth a trillion after tech stocks take a beating