پاناسونیک پاورچین پاورچین وارد بازار گوشی‌های هوشمند می‌شود

پاناسونیک پاورچین پاورچین وارد بازار گوشی‌های هوشمند می‌شود

همکاران سیستم- شرکت ژاپنی پاناسونیک در تلاش است سال آینده اولین گوشی هوشمند خود را وارد بازار اروپا کند. این گوشی که تحت سیستم عامل اندروید کار می‌کند قرار است ماه مارس سال آینده میلادی وارد بازار اروپا و بعد از آن وارد بازارهای آمریکا و آسیا شود.

گوشی جدید پاناسونیک که هنوز نامی برایش انتخاب نشده، دارای یک صفحه نمایش ۴. ۳ اینچی خواهد بود. انتظار می‌رود این گوشی نظر افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله فعال در کسب و کارهای تجاری را به خود جلب کند.

پاناسونیک ۶ سال قبل از فروش گوشی‌های خود در خارج از بازارهای ژاپن دست کشیده بود اما حالا پیش بینی کرده است تا مارس سال ۲۰۱۶ سالانه حدود ۶ میلیون از این گوشی‌های هوشمند را در بازار ژاپن و ۹ میلیون نیز در بازارهای خارجی بفروشد؛ بازارهایی که هم اکنون تحت استیلای اپل و سامسونگ است. توشینوری هوشی، رئیس واحد ارتباطات همراه در شرکت پاناسونیک در این باره می‌گوید: «ما از قدرت رقبایمان در این بازار کاملاً آگاهیم. اما این بازار همیشه شاهد تغییرات پرشتابی است و فکر می‌کنیم اگر بتوانیم محصول خود را وارد این بازار در حال تغییر کنیم، شانس زیادی برای موفقیت خواهیم داشت.»

پیش بینی‌ها حاکی از این است که سال آینده میلادی حدود ۴۶۲ میلیون گوشی هوشمند در بازارهای جهان به فروش خواهد رفت و این رقم تا سال ۲۰۱۵ به ۹۸۲ میلیون برسد. پاناسونیک مجبور است در این بازار علاوه بر سامسونگ و اپل با اچ تی سی و ال جی نیز رقابت کند. اخیراً شرکت سونی نیز وارد این مبارزه شده است. سونی که از قدیم مهم‌ترین رقیب پاناسیونیک بوده است، چندی پیش سهام پنجاه درصدی شرکت سونی اریکسون از این بازار را به قیمت ۱. ۰۵ میلیارد یورو خریده است. با این حساب پاناسونیک مجبور است یک بار دیگر بخت خود را در مبارزه با رقیب قدیمی‌اش بیازماید.

به نظر می‌رسد شرکت پاناسونیک که اعتبارش را از مدیون تولید دستگاه‌های الکترونیک صوتی و تصویری است، حالا کم کم از این حوزه فاصله می‌گیرد. چندی پیش فومیو اوتسوبو، رئیس پاناسونیک گفته بود این شرکت از تولید تلویزیون و دیگر وسایل صوتی تصویری فاصله می‌گیرد و در تلاش است وارد بازار فناوری‌هایی شود که از نظر مولفه‌های زیست محیطی و مصرف انرژی به صرفه‌تر باشد.

reuters