پاداش 1500 دلاری کارمندان مایکروسافت برای اتمام سال پرچالش کرونا

مایکروسافت تصمیم گرفته به تمام کارمندان خود کمک هزینه 1500 دلاری برای همه‌گیری ویروس کرونا را پرداخت کند. این شرکت با ارسال یک یادداشت داخلی به کارمندان خود توضیح داد که این پاداش تنها یک بار و برای «سالی مالی منحصر به فرد و پرچالشی پرداخت می‌شود که مایکروسافت به تازگی آن را به اتمام رسانده است».

«کاتلین هوگان» مدیر ارشد مایکروسافت روز گذشته خبر پرداخت این هدیه مالی را به کارمندان غول نرم‌افزاری جهان اعلام کرد و توضیح داد که پاداش مذکور برای همه کارمندان واجد شرایط در ایالات‌متحده و دیگر کشورهای جهان اعمال خواهد شد.

مایکروسافت این پاداش را به تمام کارمندانی که زیر سطح معاونت شرکت فعالیت می‌کنند و از تاریخ 31 مارس 2021 به قبل از آن در شرکت مشغول به کار بوده‌اند، اعم از کارمندان نیمه‌وقت و افرادی که به صورت ساعتی از این شرکت حقوق می‌گیرند پرداخت خواهد کرد.

شرکت مایکروسافت 175 هزار و 508 کارمند در سراسر جهان دارد و در این میان شرکت‌های زیرمجموعه آن از جمله لینکدین، GitHub و زِنی‌مکس جزء کارمندان واجد شرایط برای دریافت پاداش کرونا محسوب نمی‌شود.

بر این اساس مشخص شد شرکت مایکروسافت در مجموع هدیه 200 میلیون دلاری که معادل سود خالص کمتر از دو روز شرکت محاسبه می‌شود را به بین کارمندان خود تقسیم می‌کند.

این پاداش مالی در حالی به کارمندان مایکروسافت پرداخت می‌شود که دیگر شرکت‌های بزرگ نیز اقدامات مشابهی را انجام دادند. به عنوان مثال فیسبوک به هر یک از 45 هزار کارمند خود هزار دلار هدیه داد.

همچنین آمازون برای کارمندان خط مقدم خود بن 300 دلاری در نظر گرفت و شرکت بی‌تی نیز به هر یک از 60 هزار کارمند خود 1500 پوند معادل 2000 دلار پاداش داد.

منبع: theverge