پاداش ۵۵۰ هزار دلاری گوگل برای شناسایی حفره‌های اندروید

پاداش ۵۵۰ هزار دلاری گوگل برای شناسایی حفره‌های اندروید

همکاران سیستم- از زمان راه‌اندازی سیستم پاداش‌دهی به‌ازای شناسایی حفره‌های امنیتی در سیستم عامل موبایلی اندروید گوگل یک سال می‌گذرد. به گفته این شرکت در این بازه زمانی بیش از ۲۵۰ نقطه آسیب‌پذیر در اندروید شناسایی شده و گوگل برای آنها ۵۵۰ هزار دلار به افراد یا شرکت‌های شناسایی کننده جایزه داده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، این رقم نسبت به مجموع پاداش‌هایی که گوگل تا ژانویه امسال برای شناسایی مشکلات امنیتی اندروید پرداخت کرده بود دو برابر بیشتر است. گوگل به منظور برگزاری سالگرد راه‌اندازی این طرح اعلام کرد پاداش‌های خود را برای کارشناسان امنیتی افزایش می‌دهد تا آنها برای ارایه گزارش‌های امنیتی با کیفیت بالاتر تشویق شوند و گوگل از این طریق نیاز کمتری به تلاش برای تایید هر یک از حفره‌های شناسایی شده داشته باشد.

شرکت گوگل توضیح داد از تاریخ اول ژوئن ۲۰۱۶ حدود ۳۳ درصد بیشتر از قبل برای گزارش‌های مربوط به حفره‌های امنیتی با کیفیت بالا پاداش می‌دهد. همچنین اگر کارشناسان وصله امنیتی مربوط به حفره شناسایی شده را هم ارایه دهند، معادل ۵۰ درصد مبلغ مذکور پاداش مجزا دریافت می‌کنند. گوگل همچنین اعلام کرد جایزه نقدی خود برای شناسایی نقاط آسیب‌پذیر با قابلیت دسترسی از راه دور یا هسته مرکزی اندروید را از ۲۰ هزار دلار به ۳۰ هزار دلار افزایش داده است.