پاداش اپل به سهامدارانش

پاداش اپل به سهامدارانش

همکاران سیستم – اپل ضمن اعلام نتایج فرا‌تر از پیش‌بینی سه ماهه‌اش اعلام کرد که میزان سرمایه توزیعی میان سهامدارانش را افزایش خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از سانفرانسیسکو که در وب سایت fr.reuters منتشر شده است، اپل قصد دارد علاوه بر کاهش بدهی‌هایش، بخشی از این سرمایه ۱۴۵ میلیارد دلاری را به سرمایه گذاران این شرکت منتقل نماید.
شایان ذکر است سهام این شرکت آمریکایی پس از اعلام عمومی گزارش مالی ۳ ماهه ۶. ۵ درصد رشد داشته است.
هیأت مدیره شرکت اپل تصمیم گرفته است میزان خرید و فروش سهام اپل را تا سقف ۶۰ میلیارد دلار افزایش دهد. لازم به ذکر است سقف اعلام شده کنونی ۱۰ میلیارد دلار است.
حجم کسب و کار اپل به دلیل فروش فوق العاده آیفون و آیپد در سه ماهه مالی منتهی به ماه مارس به عدد ۶. ۴۳ میلیارد دلار رسیده است اما سود این شرکت برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته کاهش داشته است و از ۶. ۱۱ میلیارد سال گذشته به ۵. ۹ میلیارد دلار رسیده است.
البته اپل از این نتایج بسیار راضی است و چنین اعلام کرده است: موضوع مهم برای ما این است که نتایج مالی با انتظارات ما مطابقت کامل دارد و همین اتفاق باعث جهش ۵ درصدی ارزش سهام ما شده است. به گفته متخصصان در حال حاضر موضوع مهم برای مدیران اپل چگونگی استفاده از مقدار قابل توجهی پول نقد در حساب این شرکت است.