ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

یاهو به دنبال قطع همکاری با مایکروسافت

ياهو به دنبال قطع همكاري با مايكروسافت

 همکاران سیستم – ماریسا مایر از زمانی که مدیریت بر مجموعه  یاهو را آغاز کرد، به دنبال راهی برای اتمام قرارداد با شرکت مایکروسافت بود. به اعتقاد خانم مایر قرارداد همکاری نوکیا با مایکروسافت که در سال ۲۰۰۹ به امضا رسیده است، از لحاظ مالی منفعتی برای یاهو ندارد.

به گزارش سایت zdnet فرانسه، از موضوعات اصلی این قرارداد ۱۰ ساله می‌توان به تبدیل شدن بینگ به موتور جستجوی اختصاصی یاهو و بهره‌گیری بخش بازاریابی و تبلیغات یاهو از فناوری adcenter  مایکروسافت با هدف درآمدزایی برای مایکروسافت اشاره کرد. همچنین مایکروسافت ضمانت کرده است که این قرارداد همکاری حداقل درآمد ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلاری در هر سه ماه برای یاهو ایجاد کند.

این ضمانت‌نامه که ۳۱ مارس سال جاری باطل شده ، به گفته متخصصان وال استریت تا ۱۲ ماه آینده تمدید شده است.

البته با توجه به نوع قرارداد این دو شرکت، یاهو در صورتی می‌تواند قراردادش با مایکروسافت را به صورت یکطرفه و قبل از نیمه اول سال ۲۰۱۵ لغو کند که این شرکت قصد فروش موتور جستجوی بینگ را داشته باشد.

یاهو از زمان روی کار آمدن خانم مایر بیشتر تمایل دارد که از این جنس قراردادهای همکاری با شرکت گوگل امضا کند. قراردادهایی که به پیش‌بینی متخصصان وال استریت می‌تواند میلیون‌ها دلار درآمد برای یاهو به همراه داشته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *