ویندوز 8 به استاندارد واحد سازمانی تبدیل نمی‌شود

ویندوز 8 به استاندارد واحد سازمانی تبدیل نمی‌شود

همکاران سیستم- مرکز تحقیقات جهانی Forrester با انتشار گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر سازمان‌ها به صورت گسترده‌ای در حال حرکت به سمت استفاده از ویندوز 7 به جای ویندوز XP هستند و همین امر موجب شده است تا آخرین نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت نادیده گرفته شود.

به گزارش وب سایت redmondmag، بر مبنای آخرین گزارش فورستر با نام «دنیای فناوری اطلاعات ویندوز 8 را به عنوان استاندارد مخصوص سازمان‌ها کنار می‌گذارد»، 46 درصد از کامپیوترهای تجاری در حال حاضر از ویندوز 7 استفاده می‌کنند. همچنین، 76 درصد از سازمان‌هایی که در این تحقیق مشارکت داشته‌اند، اعلام کرده‌اند که در میانه‌ی راه گسترش استفاده از دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 7 هستند.

جریان حاضر در توسعه‌ی استفاده از ویندوز 7، ممکن است منجر به پدیده‌ای شود که فورستر از آن به عنوان «خستگی مهاجرت» یاد کرده است. به‌خصوص برای آن دسته از سازمان‌هایی که پس از استقرار نسخه جدید از سیستم‌عامل، نسخه‌های دیگر آن را کنار می‌گذارند و نادیده می‌گیرند.

مرکز Forrester در گزارش خود گفت: «برای آنکه بتوان به صورت منطقی آخرین نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت را یک استاندارد واحد برای سازمان‌ها دانست،‌ ویندوز 8 باید بتواند تا پیش از عرضه نسخه آتی روی نیمی از رایانه‌ها نصب شده باشد. سیستم‌عامل ویندوز 7 به این سطح از استاندارد رسیده است، با این وجود مرکز Forrester بعید می‌داند که ویندوز 8 بتواند به عنوان استاندارد بعدی رایانه‌های سازمانی پذیرفته شود».

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است سازمان‌ها تمایلی به انتقال رایانه‌هایشان روی ویندوز 8 نداشته باشند این است که بیشتر آن‌ها معتقدند قابلیت‌های مدیریتی این سیستم‌عامل نسبت به ویندوز 7 ارتقا چندانی نیافته است. از بین سازمان‌هایی که توسط مرکز Forrester مورد نظرسنجی قرار گرفتند تنها 7 درصد اعلام کردند که رابط کاربری ویندوز 8 نسبت به نسخه قبلی آن ارتقا یافته است.