ویندوز 10 روی 825 میلیون دستگاه در سراسر جهان

همکاران سیستم – مایکروسافت مارس امسال اعلام کرده بود که سیستم عامل ویندوز 10 روی 800 میلیون دستگاه در سراسر جهان به صورت فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد که این رقم از 700 میلیون دستگاه ماه سپتامبر بیشتر بود.

با این وجود بر اساس اسناد جدید منتشر شده توسط مایکروسافت که «پائول توروت» آن را مورد نظارت قرار داده است مشخص شد سیستم عامل ویندوز 10 روی 825 میلیون دستگاه به صورت فعال مورد استفاده قرا می‌گیرد که این میزان با پیش‌بینی‌های مایکروسافت مبنی بر نصب پلتفرم مذکور روی یک میلیارد دستگاه تا نیمه‌های سال 2018 فاصله دارد که البته شکست مذکور به واسطه عدم محبوبیت ویندوز فون صورت گرفته است.

اسناد جدید منتشر شده همچنین نشان داد که ویندوز 10 چگونه در مقایسه با اندروید و iOS کندتر با دستگاه‌های کاربران سازگار شد و در این میان مدیریت «ساتیا نادلا» چگونه توانست شرکت مایکروسافت را بار دیگر به جلو حرکت دهد.

از زمانی که «تِری مایرسون» مدیر اسبق گروه ویندوز در مایکروسافت اکتبر گذشته برکنار شد، این شرکت هنوز تغییرات جدید در بخش مدیریتی این گروه را اعلام نکرده است. برکناری مدیر گروه ویندوز به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد گروه ویندوز و دستگاه‌های مایکروسافت (WDG) به عنوان یکی از تیم‌هایی صورت گرفت که در کنار گروه آفیس، خدمات پردازش ابری و سازمانی Cloud and Enterprise، خدمات هوش مصنوعی AI + Research، و خدمات بازی Gaming فعالیت می‌کرد.

منبع: zdnet