ویندوز ۱۰ روی ۸۲۵ میلیون دستگاه در سراسر جهان

همکاران سیستم – مایکروسافت مارس امسال اعلام کرده بود که سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی ۸۰۰ میلیون دستگاه در سراسر جهان به صورت فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد که این رقم از ۷۰۰ میلیون دستگاه ماه سپتامبر بیشتر بود.

با این وجود بر اساس اسناد جدید منتشر شده توسط مایکروسافت که «پائول توروت» آن را مورد نظارت قرار داده است مشخص شد سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی ۸۲۵ میلیون دستگاه به صورت فعال مورد استفاده قرا می‌گیرد که این میزان با پیش‌بینی‌های مایکروسافت مبنی بر نصب پلتفرم مذکور روی یک میلیارد دستگاه تا نیمه‌های سال ۲۰۱۸ فاصله دارد که البته شکست مذکور به واسطه عدم محبوبیت ویندوز فون صورت گرفته است.

اسناد جدید منتشر شده همچنین نشان داد که ویندوز ۱۰ چگونه در مقایسه با اندروید و iOS کندتر با دستگاه‌های کاربران سازگار شد و در این میان مدیریت «ساتیا نادلا» چگونه توانست شرکت مایکروسافت را بار دیگر به جلو حرکت دهد.

از زمانی که «تِری مایرسون» مدیر اسبق گروه ویندوز در مایکروسافت اکتبر گذشته برکنار شد، این شرکت هنوز تغییرات جدید در بخش مدیریتی این گروه را اعلام نکرده است. برکناری مدیر گروه ویندوز به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد گروه ویندوز و دستگاه‌های مایکروسافت (WDG) به عنوان یکی از تیم‌هایی صورت گرفت که در کنار گروه آفیس، خدمات پردازش ابری و سازمانی Cloud and Enterprise، خدمات هوش مصنوعی AI + Research، و خدمات بازی Gaming فعالیت می‌کرد.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *