ویندوز ۹ مایکروسافت مانند نسخه‌های قدیمی ساخته می‌شود

ویندوز ۹ مایکروسافت مانند نسخه‌های قدیمی ساخته می‌شود

همکاران سیستم- مایکروسافت با ارایه طرح جدیدی موسوم به Project Threshold می‌کوشد سیستم‌عامل ویندوز ۸.x که نزد کاربران جهانی محبوبیت چندانی ندارد را با رایانه‌های شخصی نزدیکتر کند که البته احتمال می‌رود این طرح در قالب ویندوز ۹ رونمایی شود.‌  ‌‌البته ممکن است گروه بازاریابی مایکروسافت برای این محصول نام دیگری انتخاب کنند تا ذهن کاربران از نام آخرین نسخه این سیستم‌عامل دور شود.
به گزارش وبسایت theinquirer، “ماری-جو فولی”(Mary-Jo Foley) در خبرگزاری ZDNet که معمولاً پیش‌بینی‌های درستی در مورد فعالیت‌های مایکروسافت انجام می‌دهد در تازه‌ترین گزارش خود توضیح داد که نسخه آتی سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت بیشتر از میراث گذشته بهره می‌برد و کمتر شامل تغییرات اخیر می‌شود.
سهم کنونی ویندوز ۷ از بازار جهانی سیستم‌های عامل بیش از ۵۰ درصد است و مایکروسافت احتمالا به این نتیجه رسیده است که به‌جای دنبال کردن رویه ویندوز ۸.x، باید سراغ روند فعالیت‌های خود در نسخه‌های قبلی برود.
نخستین تغییر در سیستم‌عامل مایکروسافت مربوط به رابط کاربری جدید آن می‌شود که برای آن نام Metro در نظر گرفته شده است. آن دسته از کاربرانی که رایانه رومیزی در اختیار دارند، این رابط کاربری را به صورت پیش‌فرض غیرفعال در اختیار می‌گیرند و به جای آن سیستم Modern را در اختیار دارند. در رابط کاربری Modern کاربران می‌توانند از طریق منوی Start به ابزارها دسترسی داشته باشند و البته به صورت هم‌زمان سیستم قرار گرفتن آیکون ابزارها به صورت کاشی در کنار یکدیگر را هم مورد استفاده قرار دهند.
در عوض آن دسته از کاربرانی که صاحب گوشی هوشمند و رایانه لوحی هستند حالت رایانه‌های رومیزی را در اختیار نخواهند داشت و برخلاف نسخه‌های قبلی، ابزارها کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به صورت هم‌زمان امکان اجرای چند ابزار هم فراهم می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *