ویندوز ۹ اواسط ۲۰۱۵ آماده ورود به بازار می‌شود

ویندوز ۹ اواسط ۲۰۱۵ آماده ورود به بازار می‌شود

همکاران سیستم- اسناد منتشر شده حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت حرکت روبه‌جلوی خود را برای تولید سیستم‌عامل ویندوز ۹ ادامه می‌دهد و بر این اساس احتمال می‌رود در فصل دوم یا سوم سال ۲۰۱۵ میلادی از این سیستم‌عامل رایانه‌ای رونمایی شود.
به گزارش وب‌سایت itp، پایگاه اینترنتی Myce.com که برای نخستین بار این اسناد را منتشر کرد، توضیح داد که ویندوز ۹ با محوریت سیستم‌های لمسی مبتنی بر رابط کاربری Metro عرضه می‌شود و همچنین سیستم‌های OneDrive و Windows Defender را نیز در خود جا داده است.
طبق این اسناد برای سیستم‌عامل ویندوز ۹ مایکروسافت دستیار مجازی Cortana نیز در نظر گرفته شده است که آن را می‌توان مشابه سیستم Siri اپل دانست.
قرار است پیش‌نمایش سیستم‌عامل ویندوز ۹ مایکروسافت اواسط سال ۲۰۱۵ میلادی رونمایی شود و البته، نسخه نهایی این محصول نیز در اواخر سال ۲۰۱۵ به دست کاربران جهانی برسد. لازم به ذکر است که سیستم‌عامل ویندوز ۱. ۸ پیش از آنکه به صورت عمومی عرضه شود در اختیار توسعه‌دهندگان نرم‌افزار قرار گرفت و احتمال می‌رود این روند برای ویندوز ۹ هم دنبال شود.
مرکز Myce در گزارش خود همچنین توضیح داد که مجموعه نرم‌افزاری Office ۲۰۱۵ نیز مراحل توسعه و تکمیل خود را پشت‌سر می‌گذارد و بر اساس اسناد موجود، این روز‌ها نشان TP-CP۱ به آن داده شده است. بر اساس این نشان می‌توان گفت که این مجموعه نرم‌افزاری در مرحله بررسی‌های فنی و نخستین پیش‌نمایش کاربری به سر می‌برد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *