ویندوز ۸ گران می‌شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرده قیمت نسخه‌های مختلف سیستم عامل ویندوز ۸ پس از ماه ژانویه افزایش خواهد یافت.
به گزارش وب سایت itworld، شرکت مایکروسافت اعلام کرده نسخه‌های مختلف ویندوز ۸ بعد از ۳۱ ژانویه گران‌تر خواهد شد. کاربرانی که بخواهند از نسخه معمولی ویندوز ۸ استفاده کنند باید ۱۲۰ دلار بپردازند و کاربرانی هم که علاقه‌مند به استفاده از نسخه حرفه‌ای این سیستم عامل (ویندوز ۸ پرو) هستند، باید ۲۰۰ دلار بپردازند.
بر اساس این گزارش، کاربران ویندوز تا قبل از پایان ژانویه به دو طریق می‌توانند سیستم عامل خود را به ویندوز ۸ ارتقا دهند. کاربرانی که در دوره بین ۲ ژوئن ۲۰۱۲ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۳ اقدام به خرید یک رایانه تحت ویندوز ۷ کرده باشند، می‌توانند با پرداخت 99. 14 دلار سیستم عامل خود را به ویندوز ۸ پرو ارتقا دهند. شیوه دیگر مخصوص کاربرانی است که قبل از این تاریخ اقدام به خرید سیستم عامل‌های ایکس پی، ویستا یا ویندوز ۷ کرده‌اند. این کاربران می‌توانند ویندوز ۸ (نسخه پرو) را از پایگاه دانلود Windows. com به قیمت 9۹. 39 دلار دانلود کنند و یا دی وی دی حاوی این سیستم عامل را از یک خرده فروشی به قیمت 9۹. 69 دلار خریداری کنند.
مایکروسافت البته اعلام کرده کاربران می‌توانند نسخه معمولی ویندوز ۸ را پس از ۳۱ ژانویه به قیمت 9۹. 119 دلار خریداری کنند. این قیمت برای علاقه مندان به نسخه حرفه‌ای ویندوز نیز 99. 199 دلار خواهد بود. کاربرانی هم که قصد دارند نسخه معمولی ویندوز ۸ را به نسخه پیشرفته‌تر پرو ارتقا دهند در حال حاضر باید 9۹. 69 دلار بپردازند، اما این قیمت پس از ۳۱ ژانویه به ۹۹. ۹۹ دلار افزایش خواهد یافت.