ویندوز ۸ مایکروسافت صاحب ۶۷/۲% بازار جهانی سیستم‌های عامل

ویندوز ۸ مایکروسافت صاحب ۶۷/۲% بازار جهانی سیستم‌های عامل

همکاران سیستم- سیستم‌عامل ویندوز ۸ مسیر موفقیت در بازار جهانی را پیش‌ می‌برد و البته این حرکت رو به جلو را با سرعت اندک انجام می‌دهد.
به گزارش وب سایت news.cnet، مرکز بررسی‌های اینترنتی NetApplications اعلام کرد آخرین نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت که با نام ویندوز ۸ روانه بازار شده، تا پایان ماه گذشته موفق شد ۶۷/۲ درصد از بازار جهانی را به دست آورد. این اتفاق باعث شد ویندوز ۸ در رده چهارم محبوب‌ترین سیستم‌های ‌عامل جهان قرار گیرد و با این اتفاق یک رتبه بالا‌تر از سیستم ‌عامل Mac OS X ۱۰. ۸ اپل و یک رتبه پایین‌تر از سیستم‌عامل ویندوز ویستا باشد.
اما گفته می‌شود که محبوبیت ویندوز ۸ تنها مقدار کمی نسبت به ماه ژانویه افزایش یافته است. در ماه ژانویه از سال جاری میلادی این محصول صاحب ۲۶/۲ درصد از بازار جهانی بود که البته رقم یاد شده باری ماه‌های دسامبر و نوامبر سال قبل به ترتیب ۷۲/۱ و ۰۹/۱ درصد گزارش شده بود.
سیستم‌عامل ویندوز ۷ همچنان عنوان محبوب‌ترین سیستم‌عامل جهان را در اختیار دارد و صاحب ۵۵/۴۴ درصد بازار است. در رتبه دوم هم سیستم‌عامل ویندوز XP با ۹۹/۳۸ درصد ایستاده که البته اندکی از سهم آن کاسته شده است. ویندوز ویستا هم که رتبه سوم را در اختیار دارد و روز به روز از محبوبیت آن کاسته می‌شود صاحب ۱۷/۵ درصد بازار جهانی است.
ویندوز ۸ این روز‌ها سخت تلاش می‌کند تا جایگاه ویندوز ۷ یعنی نسخه قبلی خود را به دست آورد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *