ویندوز ۷ سریع‌‏تر از ویندوز ۸ در بازار می‌‏تازد

ویندوز ۷ سریع‌‏تر از ویندوز ۸ در بازار می‌‏تازد

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‏‌دهد سهم ویندوز ۷ از بازار رایانه‏‌های دسکتاپی همچنان در حال افزایش است.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، شرکت نت اپلیکیشن اعلام کرده است سهم ویندوز ۷ از بازار رایانه‌‏های دسکتاپی در ماه جاری میلادی به ۵۰.۰۶ درصد رسیده است که این رقم ۰.۷۹ درصد بیشتر از ماه قبل از آن است. برآوردها نشان می‏ دهد از شتاب رشد ویندوز ۷ در ماه‌‏های اخیر کاسته شده است، اما این سیستم عامل همچنان نیمی از رایانه‌‏های ویندوزی را در تصرف خود دارد.
این گزارش نشان می‏‌دهد سهم ویندوز ایکس پی مایکروسافت نیز رفته‌‏رفته در حال کاهش است، اما شتاب این کاهش کمتری از چیزی است که مایکروسافت انتظار آن را می‏‌کشد. سهم این نسخه از سیستم عامل ویندوز در ماه جاری میلادی ۲۵.۲۷ درصد بوده است که این رقم فقط ۱.۰۲ درصد کمتر از ماه قبل از آن است. سهم ویندوز ویستا نیز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲.۹ درصد رسیده است.
در این گزارش سهم ویندوز ۸.۱ نیز ۶.۳۵ درصد برآورد شده است که این رقم ۰.۴۷ درصد بیشتر از ماه قبل است. ویندوز ۸ نیز ۶.۲۹ درصد از بازار رایانه‏‌های ویندوزی را از آن خود کرده است که این رقم نشان دهنده کاهش ۰.۴۷ درصدی سهم این نسخه از ویندوز است. ویندوز ۸ و ۸.۱ در مجموع ۱۲.۲۴ درصد از رایانه‏‌های دسکتاپی را به خود اختصاص داده‌اند که این رقم فقط ۰.۴ درصد بیشتر از ماه گذشته است. این بدان معنا است که ویندوز ۷ در بازار رشد پرشتاب‏‌تری از ویندوز ۸ دارد.
این گزارش همچنین نشان می‌‏دهد سهم لینوکس از رایانه‏‌های دسکتاپی با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱.۶۲ درصد رسیده است. سهم سیستم عامل اپل (OS X) نیز با ۰.۲۵ درصد کاهش به ۷.۳۸ درصد رسیده است.