ویندوز ۱. ۸ مایکروسافت رایگان می‌شود

ویندوز ۱. ۸ مایکروسافت رایگان می‌شود

همکاران سیستم- گزارش‌های اخیر از آزمایش نسخه ویژه سیستم‌عامل ویندوز ۱. ۸ مایکروسافت خبر می‌دهد این سیستم عامل که ابزار‌ها و خدمات اصلی شرکت مایکروسافت را نیز به صورت یکجا در اختیار گرفته است به صورت رایگان وارد بازار می‌شود.
به گزارش وب سایت business-standard، این شرکت بزرگ نرم‌افزاری در حال ساخت «ویندوز ۱. ۸ با جست‌وجوگر Bing» است تا بتواند نسخه ارزان سیستم‌عامل خود را برای صاحبان ویندوز ۷ ارایه دهد و از این طریق بتواند تعداد مشتریان‌ خود را بیشتر کند.
ممکن است نسخه ویژه سیستم‌عامل ویندوز ۱. ۸ مبتنی بر جست‌وجوگر اینترنتی Bing به‌عنوان بخشی از تصمیمات اخیر مایکروسافت برای کاهش قیمت مجوزهای نرم‌افزاری برای دستگاه‌های ارزان‌تر از ۲۵۰ دلار در اختیار تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی هم قرار گیرد.
واضح است که آزمایش‌های مایکروسافت روی این پلتفورم جدید به عنوان بخشی از تلاش این شرکت در راستای حرکت روبه‌جلو و رونق ابزار‌ها و خدمات پردازش ابری آن صورت می‌گیرد.
بر اساس اطلاعات منتشر شده در دیگر منابع، شرکت مایکروسافت تمرکز فراوان دارد تا Bing را به عنوان یک پلتفورم جامع مطرح کند. همچنین گفته شده است که شرکت مایکروسافت این روز‌ها طرحی را برای تولید نسخه رایگان یا ارزان سیستم‌عامل موبایلی ویندوز فون در سر می‌پروراند.