ویندوز ۱۰ نیامده چهاردهمین سیستم‌عامل محبوب جهان شد

ویندوز ۱۰ نیامده چهاردهمین سیستم‌عامل محبوب جهان شد

همکاران سیستم- ویندوز ۱۰ که هنوز به صورت رسمی معرفی نشده است سهمی از بازار جهانی سیستم‌های عامل را به خود اختصاص داد و سرویس NetMarketShare وابسته به مرکز تحقیقاتی Net Applications در آخرین گزارش خود آمار و ارقام مربوط به آن را هم اعلام کرد.
بر اساس گزارش وبسایت theinquirer، ویندوز ۱۰ با تصاحب ۰.۰۸ درصد از بازار چهاردهمین سیستم‌عامل محبوب در جهان محسوب می‌شود و سهم آن نسبت به ۰.۰۳ درصد ماه گذشته بیشتر شده است. این مسئله نشان داد که طرح Insider مایکروسافت برای عرضه نسخه بتای سیستم‌عامل و دریافت بازخورد از کاربران جهانی موفق بوده است.
در این میان ویندوز ۷ عنوان محبوب‌ترین سیستم‌عامل در جهان را به خود اختصاص داد و سهم آن با رشد ۰.۰۷ درصدی نسبت به ماه، به ۵۵.۹۹ درصد رسید.
همچنین گفته شد ویندوز XP که یازدهم ماه از بازنشسته شدن آن می‌گذرد همچنان موقعیت خود را در رتبه دوم لیست حفظ کرد و سهم آن با رشد ۰.۲۳ درصدی نسبت به ماه قبل، ۱۹.۱۵ درصد محاسبه شد.
سهم ویندوز مانند ماه قبل باقی ماند و این در حالی بود که مایکروسافت همچنان رویای افزایش محبوبیت آخرین نسخه از سیستم‌عامل خود را در سر می‌پروراند. هر دو نسخه این محصول در ماه گذشته در مجموع سهم خود را با رشد ۰.۲۱ درصدی به ۱۴.۰۴ درصد رساندند و این در حالی بود که ویندوز ۸.۱ به تنهای توانسبت با رشد ۰.۴۵ درصدی صاحب ۱۰.۴۹ درصد بازار شود و ویندوز ۸ نیز با کاهش ۰.۲۴ درصدی محبوبیت خود ۳.۵۵ درصد بازار را در اختیار گرفت.