ویندوز ۱۰ موبایلی فعلا برای دستگاه‌های قدیمی عرضه نمی‌شود

ویندوز ۱۰ موبایلی فعلا برای دستگاه‌های قدیمی عرضه نمی‌شود

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در جریان عرضه ویندوز ۱۰ موبایلی بار دیگر تاخیر ایجاد کرد و توضیح داد که این سیستم عامل تا سال آینده برای دستگاه‌هایی که هم‌اکنون با نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز مورد استفاده قرار می‌گیرند عرضه نمی‌شود.به گزارش وبسایت theinquirer، اکتبر امسال مایکروسافت مجبور شد عرضه ویندوز ۱۰ موبایلی را برای دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز فون ۸ و ویندوز فون ۸.۱ به تعویق بیاندازد و قول ماه دسامبر را بدهد. این در حالی بود که مایکروسافت این سیستم عامل را هم‌زمان با نسخه رایانه‌ای آن در ژوئیه ۲۰۱۵ آماده ورود به بازار کرد.
شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ویندوز ۱۰ موبایلی هنوز آماده نیست و به همین خاطر دستگاه‌های کنونی Lumia تا سال آینده نمی‌توانند آن را در اختیار بگیرند.
در این بیانیه گفته شد: «ما نوامبر امسال ویندوز ۱۰ را همراه با قابلیت‌های جدید از جمله Continuum‌ و Universal Windows Apps همراه با دو گوشی هوشمند Lumia ۹۵۰ و ۹۵۰ XL معرفی کردیم. به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ موبایلی اوایل سال آتی میلادی برای برخی گوشی‌های مبتنی بر ویندوز ۸ و ۸.۱ عرضه خواهد شد».
اگر شما جزء‌ آن دسته از افرادی هستید که نمی‌توانید تا آن زمان منتظر بمانید، دو گوشی نخستی که به این سیستم‌عامل مجهز شده‌اند با نام‌های Lumia ۹۵۰ و Lumia ۹۵۰ XL در بازار فروخته می‌شوند.