ویندوز ۱۰ مایکروسافت ۶۰۰ میلیون رایانه را به‌روز می‌کند

ویندوز ۱۰ مایکروسافت ۶۰۰ میلیون رایانه را به‌روز می‌کند

همکاران سیستم- ویندوز ۱۰ مایکروسافت همچنان در مرحله آزمایش است. با این وجود تولیدکنندگان سخت‌افزار منتظر ورود سیستم‌عامل مذکور هستند تا در نسل جدید محصولات خود آن را جایگزین ویندوز ۸ کنند.به گزارش وبسایت Citeworld میلیون‌ها دستگاه رایانه شخصی که این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار قدیمی شده‌اند و در کنار آن‌هایی که با ویندوز ۸ کار می‌کنند قرار است ویندوز ۱۰ را در اختیار بگیرند. نخستین بازخوردها از آزمایشات اولیه روی ویندوز ۱۰ مثبت بوده است و گفته می‌شود که این محصول بسیاری از مشکلات قبلی در ویندوز ۸ را برطرف کرده است.
“رنی جیمز”(Renee James) از مدیران اینتل در کنفرانس فناوری Credit Suisse توضیح داد که هم‌اکنون در سراسر جهان بیش از ۶۰۰ میلیون دستگاه رایانه شخصی برای مدت ۴ سال یا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
او گفت: «زمانی که یک فضای سالم در اقتصاد کلان و فرسودگی در فناوری‌های کنونی دیده می‌شود، ما استقرار سیستم‌عامل جدید بین کاربران جهانی را پیش‌بینی می‌کنیم. رایانه‌های شخصی خارق‌العاده هستند و قیمت‌های جدید آن‌ها می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کند. این یک توفان کارآمد است که با نسخه جدید سیستم‌عامل مایکروسافت تلفیق می‌شود و معمولا به‌روزرسانی گسترده در بازار جهانی را به دنبال دارد».
جیمز به آنچه که مایکروسافت در مورد ویندوز ۱۰ انجام می‌دهد بسیار خوشبینانه نگاه می‌کند و اشتیاق فراوانی در این زمینه دارد.
پیش‌بینی می‌شود تمامی تولیدکنندگان بزرگ رایانه‌های شخصی در جهان اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی پس از عرضه ویندوز ۱۰ از آن پشتیبانی کنند. تولیدکنندگان سخت‌افزار از هم‌اکنون درایورها و محصولات خود را با ویندوز ۱۰ سازگار کرده‌اند.
تراشه جدید شرکت AMD مخصوص رایانه‌های شخصی که با نام Carrizo شناخته می‌شود، از قابلیت‌های جدید سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ بهره برده است. این تولیدکننده بزرگ تراشه‌های رایانه‌ای پیش‌بینی کرده است که جزییات مربوط به قابلیت‌های مذکور را اوایل سال ۲۰۱۵ معرفی کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *