ویندوز ۱۰ ظرف دو هفته ۵۰ میلیون بار دانلود شد

ویندوز ۱۰ ظرف دو هفته ۵۰ میلیون بار دانلود شد

همکاران سیستم- حدود دو هفته پس از عرضه رسمی آخرین نسخه سیستم عامل رایانه‌ای مایکروسافت، ویندوز ۱۰، تعداد نسخه‌های بارگذاری شده آن از مرز ۵۰ میلیون عدد هم فراتر رفت.
به گزارش وبسایت Gsmarena، اگرچه پس از نصب ویندوز ۱۰ روی ۱۴ میلیون دستگاه در ۲۴ ساعت نخست سرعت سازگاری با این محصول کاهش یافت، اما تعداد کاربرانی که روزبه‌روز به این محصول مجهز می‌شوند همچنان در حال افزایش است و مایکروسافت گستره دستگاه‌هایی که به‌روزرسانی‌های لازم را دریافت می‌کنند بیشتر کرده است.
از نخستین روز عرضه این محصول ویندوز ۱۰ در ۱۹۰ کشور جهان در اختیار کاربران قرار گرفت. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های اصلی مدنظر مایکروسافت سریع‌تر از دیگر محصولات به‌روزرسانی‌ها را برای استفاده از ویندوز ۱۰ دریافت می‌کنند.
منبع آگاه اعلام کرد تعداد زیادی از دستگاه‌ها هفته گذشته به مجموع محصولات مجهز به ویندوز ۱۰ اضافه شدند تا شمار آنها افزایش یابد.
در این میان یک به‌روزرسانی جدید باعث شده است تا فرآیند سازگاری با ویندوز ۱۰ گسترش یابد. نسخه به‌روزرسانی شماره ۳۰۸۱۴۳۸ با حجم ۱۸۰ مگابایت برای سیستم‌های ۳۲ بیتی و با حجم دوبرابر برای سیستم‌های ۶۴ بیتی در این زمینه اثرگذار بوده است.