ویندوز ۱۰ توسط ۱.۵ میلیون کاربر جهانی آزمایش می‌شود

ویندوز ۱۰ توسط ۱.۵ میلیون کاربر جهانی آزمایش می‌شود

همکاران سیستم- اگرچه مایکروسافت اعلام کرد برنامه پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ آن ۲.۸ میلیون نفر مشارکت کننده دارد، اما برآوردهای صورت گرفته در حوزه وب نشان داد تنها بیشتر از نیمی از این افراد نسخه اولیه سیستم‌عامل جدید مایکروسافت را مورد استفاده قرار می‌دهند.به گزارش وبسایت Computerworld شرکت تحلیلی Net Applications که دفتر مرکزی آن در آمریکا واقع شده است سهم ویندوز ۱۰ نزد کاربران جهانی را برای ماه مارس اعلام کرد. این بررسی کاربران آنلاینی که از سیستم عامل مذکور استفاده می‌کنند را تحت پوشش قرار داد و در پایان مشخص شد ۰.۰۹ درصد کاربران جهانی از آن استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، از هر ۱۰ هزار رایانه شخصی در جهان ویندوز ۱۰ فقط روی ۹ رایانه نصب شده است.
سهم ۰.۱ درصدی از تمام رایانه‌های شخصی ویندوزی در حالی محاسبه می‌شود که باید توجه داشت ویندوز روی همه رایانه‌‌های جهان نصب نشده است و البته ویندوز ۹۱ درصد بازار رایانه‌های جهان را در اختیار دارد.
سهم کاربری ویندوز ۱۰ از تمام رایانه‌های ویندوزی جهان طی ماه گذشته از سهم ۰.۱۲ درصدی ویندوز ۸ در مارس ۲۰۱۲ یعنی ۷ ماه پیش از معرفی رسمی این پلتفورم اندکی کمتر بود. مایکروسافت یک سال قبل از آنکه در اکتبر ۲۰۱۲ ویندوز ۸ را به صورت رسمی معرفی کند، پیش‌نمایش آن را وارد بازار کرد.
این بار به هر حال مایکروسافت قصد دارد دست‌کم یک یا چند ماه زودتر از تاریخی که ویندوز ۸ را به صورت رسمی عرضه کرد، محصول جدید را به دست کاربران جهانی برساند.
این شرکت قول داده است تابستان امسال ویندوز ۱۰ عرضه شود. از هم‌اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد که محصول مذکور بین ماه‌های ژوئن تا سپتامبر به صورت رسمی معرفی شود.
در شرایطی ۱.۵۲ میلیارد دستگاه رایانه شخصی در جهان مبتنی بر ویندوز فعالیت می‌کنند، سهم ویندوز ۱۰ نشان می‌دهد که روی ۱.۵ میلیون رایانه توسط کاربران جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.