ویندوز ۱۰ تاثیر زیادی بر بازار جهانی تبلت‌ها نمی‌گذارد

ویندوز ۱۰ تاثیر زیادی بر بازار جهانی تبلت‌ها نمی‌گذارد

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی CCS Insight اعلام کرد، در حالی که سهم مایکروسافت در بازار جهانی رایانه‌‌های لوحی رو به افزایش است، پیش‌بینی می‌شود سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ تا پیش از سال ۲۰۱۶ میلادی تاثیر اندکی بر این بازار بگذارد.
به گزارش وبسایت theinquirer این مرکز با اشاره به میزان فروش رایانه‌های لوحی در بازار جهانی، اعلام کرد که اگرچه این بازار در سال ۲۰۱۴ میلادی رشد اندکی داشته است، اما پیش‌بینی می‌شود که فروش تبلت‌ها در سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش ۲۸ درصدی را تجربه کند.
بخش اصلی این رشد مربوط به اندروید می‌شود که طی آن رایانه‌های لوحی ارزان و کارآمد در مدل‌های مختلف مبتنی بر سیستم‌عامل گوگل عرضه می‌شوند و البته پیش‌بینی می‌شود که اپل هم در بخش تبلت‌های پیشرفته بر محبوبیت خود بیافزاید.
مرکز CCS همچنین اعلام کرده است که اپل در بازار رایانه‌های لوحی مخصوص کسب‌ و کارها موفق عمل می‌کند و به دنبال همکاری‌های جدید خود با IBM، سهم بیشتری از این بازار را به دست می‌آورد.
با این وجود مرکز تحقیقاتی CCS اظهار داشته است که نقش مایکروسافت نباید در این عرصه نادیده گرفته شود. فروش رایانه‌های لوحی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز امسال چندان قابل ملاحظه نخواهد بود اما سهم آن در بازار جهانی بیشتر می‌شود.
«مارینا کویتچوا» مدیر مرکز CCS در این خصوص گفت: «ما پیش‌بینی می‌کنیم که اندروید حاکمیت بازار جهانی تبلت‌های ارزان را در دست بگیرد و اپل بیشترین سهم از بازار جهانی تبلت‌های پیشرفته را در اختیار داشته باشد. اما ویندوز سهم خود را بیشتر افزایش می‌دهد».
کویتچوا گفت که تصمیم مایکروسافت برای حذف هزینه مربوط به مجوز سیستم‌عامل ویندوز برای تبلت‌های کوچکتر از ۹ اینچ یک اتفاق مهم در این زمینه محسوب می‌شود.