ویندوز ۱۰ بانمایشگرهای ۸ هزار پیکسلی هم سازگار شد

ویندوز ۱۰ بانمایشگرهای ۸ هزار پیکسلی هم سازگار شد

همکاران سیستم- زمانی که ویندوز ۸ روانه بازار شد، به دلیل آنکه سیستم‌عامل جدید نمی‌توانست از قابلیت تغییر بر اساس اندازه نمایشگر و سازگاری با چند مانیتور به صورت همزمان پشتیبانی کند از گوشه و کنار انتقادات فراوانی به مایکروسافت وارد شد.به گزارش وبسایت extremetech برخی از این نکات را مایکروسافت با عرضه ویندوز ۸.۱ برطرف کرد و واضح است که این شرکت هم اکنون تلاش می‌کند با عرضه ویندوز ۱۰ و حذف کلیه مشکلات، امکان پشتیبانی از نمایشگرها تا کیفیت ۸ هزار پیکسلی را برای کاربران به ارمغان آورد.
این خبر هفته گذشته در کنفرانس WinHEC اعلام شد و مایکروسافت طی آن برنامه‌های خود را برای تولیدکنندگان محتوا و شرکت‌های رسانه‌ای توضیح داد. همان طور که از قبل پیش‌بینی می‌شد، بخش اعظم تمرکز مایکروسافت بر نمایشگرهای ۴ هزار پیکسلی و UHD است که با نام UHDTV ۴K هم شناخته می‌شوند و باید آنها را از نمایشگرهای DCI ۴K با کیفیت ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ پیکسل متمایز کرد.
بر اساس توضیحات ارائه شده توسط مایکروسافت، سازگاری با کیفیت ۸ هزار پیکسلی تنها اقدامی نیست که این شرکت در جهت پشتیبانی از نسل آتی نمایشگرها انجام می‌دهد. سایت روسی PCPortal سال گذشته دریافت آیکون‌ها و چک‌باکس‌هایی که کیفیت آنها تا ۷۶۸ در ۷۶۸ پیکسل است، با کیفیت‌های ۴ و ۸ هزار پیکسلی سازگار می‌شوند تا امکان تغییر اندازه آنها بر حسب کیفیت حتی در نمایشگرهای کوچکتر هم وجود داشته باشد.
افزودن این نوع قابلیت‌ها به ویندوز ۱۰ اقدام هوشمندانه‌ای از جانب مایکروسافت محسوب می‌شود. این شرکت به خوبی می‌داند که سیستم عامل آن ۵ تا ۷ سال مورد استفاده قرار می‌گیرد و به خصوص در بازار رایانه‌های رومیزی سازمانی بازتاب فراوانی دارد.