ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

ویندوز ۱۰ بالاخره از XP پیشی گرفت

ویندوز ۱۰ بالاخره از XP پیشی گرفت

همکاران سیستم- سیستم عامل قدیمی ویندوز XP هنوز هم در بسیاری از دستگاه‌های رایانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود مرکز تحقیقاتی NetMarketShare بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد که ویندوز XP بالاخره مغلوب ویندوز ۱۰ شده است.به گزارش وبسایت Zdnet، طبق اطلاعات مندرج در گزارش این مرکز، ویندوز XP طی شش ماه گذشته سهم قابل ملاحظه‌ای را در بازار جهانی سیستم‌های عامل از دست نداده است. این سیستم عامل در ژوئیه ۲۰۱۵ حدود ۱۱.۷ درصد از بازار را در اختیار داشت. سپس سهم این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت به ۱۲.۲ درصد افزایش یافت و در گزارش امروز سهم آن ۱۰.۶ درصد محاسبه شد.
آیا این مسئله به آن معنی خواهد بود که در شرایط کنونی هزاران نفر از کاربران جهانی بار دیگر ویندوز XP را روی رایانه‌های خود نصب کرده‌اند؟ مرکز NetMarketShare با این مسئله موافق نیست. زیرا این اعداد و ارقام بر اساس حضور اینترنتی کاربران جهان مبتنی بر سیستم‌های عامل مختلف صورت می‌گیرد و به همین خاطر در برخی ماه‌ها حضور ویندوز XP پررنگ‌تر بوده است.
گزارش مرکز NetMarketShare مربوط به ژانویه امسال نشان داد ویندوز ۷ تا پیش از عرضه ویندوز ۱۰ صاحب ۶۰.۷ درصد از بازار بوده است که این رقم هم‌اکنون به ۵۲.۵ درصد کاهش یافته است.
کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند ظرف شش ماه آینده سهم ویندوز ۱۰ از بازار جهانی سیستم‌های عامل به میزان قابل ملاحظه افزایش میابد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *