دسامبر امسال «ویندوز فون» مایکروسافت برای همیشه کنار گذاشته می‌شود

همکاران سیستم – هم اکنون که حدود یک ماه از آغاز سال 2019 میلادی سپری شده است کارشناسان حوزه نرم‌افزار برای یادآوری به تمامی کاربرانی که همچنان از سیستم عامل موبایلی ویندوز فون مایکروسافت استفاده می‌کنند هشدار دادند این شرکت در تاریخ 10 دسامبر 2019 یعنی کمتر از یک سال دیگر برای همیشه به پشتیبانی از پلتفرم موبایلی «ویندوز 10 موبایل» پایان می‌دهد.

این تاریخ دو سال بیشتر از زمانی محاسبه می‌شود که مایکروسافت در اکتبر 2017 آخرین به‌روزرسانی پلتفرم مذکور را با نام «ویندوز 10 موبایل 1709» عرضه کرد و این آخرین به‌روزرسانی صورت گرفته برای سیستم عامل موبایلی ویندوز فون بود.

پایان پشتیبانی به این معنی است که از این پس حفره‌های نرم‌افزاری پلتفرم مذکور رفع نمی‌شود و هیچ گونه به‌زورسانی امنیتی برای آن عرضه نمی‌شود. مایکروسافت نیز در صفحه سوالات متداول «لایف‌سایکل ساپورت» خود نیز به تازگی در این خصوص توضیح داد. بر این اساس گفته شد این اقدام شرکت مایکروسافت برای تمام نسخه‌های «ویندوز 10 موبایل» از جمله نسخه «اینترپرایز» مخصوص کاربران سازمانی هم اعمال می‌شود.

این تاریخ تعیین شده برای اتمام پشیتبانی از سیستم عامل «ویندوز 10 موبایل» دستکم از یک سال قبل به صورت عمومی اعلام شد. با این وجود مایکروسافت این هفته در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرد که قصد دارد همچنان به پشتیبانی از دستگاه‌های مذکور برای تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها ادامه دهد و البته برخی اپلیکیشن‌های سیستم عامل مذکور هم تا تاریخ 10 مارچ 2020 مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند.

منبع: zdnet

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *