«ویندوز سرور 2022» بالاخره عرضه شد

 

به دنبال برخی اعتراضات عمومی، مایکروسافت سرانجام انتشار نسخه بعدی سیستم عامل سرور خود را که با نام «ویندوز سرور 2022» شناخته می‌شود را برای کاربران اصلی خود آغاز کرد.

ویندوز سرور 2022 که شرکت مایکروسافت طی سال گذشته مشغول توسعه آن بود، هم اکنون برای کاربران گروه «کانال خدمات بلند مدت» (LTSC) عرضه شده است و چندین ویژگی جدید را شامل می‌شود.

«ویندوز سرور 2022» در نسخه‌های استاندارد، Datacenter و Datacenter: Azure عرضه می‌شود. این سیستم عامل از امروز همچنین در مرکز خدمات Volume Licensing مایکروسافت نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

علاوه بر این کاربران خدمات ابری Azure مایکروسافت می‌توانند از طریق سایت‌های Product Evaluation Center و Visual Studio ویژگی‌های این سیستم عامل را در اختیار بگیرند.

شرکت مایکروسافت بدون هرگونه اتفاق رسانه‌ای صفحه مستندات مربوط به چرخه فعالیت «ویندوز سرور 2022» را این هفته منتشر کرد و در آن توضیح داد که چرخه پشتیبانی از این پلتفرم از هم اکنون آغاز شده است. پشتیبانی اصلی از این محصول در تاریخ 13 اکتبر 2026 به پایان می‌رسد و پشتیبانی اضافه نیز تا تاریخ 14 اکتبر 2031 ادامه دارد.

مقامات مایکروسافت اعلام کردند که این شرکت در آینده فقط نسخه‌های LTSC را برای سیستم عامل ویندوز سرور عرضه می‌کند بر این اساس نسخه آزمایشی پلتفرم یاد شده در کانال آزمایشی Semi-Annual عرضه نمی‌شود.

منبع: zdnet