ویندوز سرور ۲۰۰۳ در پایان عمر خود همچنان محبوب است

ویندوز سرور ۲۰۰۳ در پایان عمر خود همچنان محبوب است

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‏‌دهد ویندوز سرور ۲۰۰۳ هنوز در بیش از ۶۰ درصد از کسب و کارهای تجاری مورد استفاده قرار می‏‌گیرد.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، مطالعه شرکت Spiceworks نشان می‌‏دهد ۶۱ درصد از کسب و کارهای تجاری هنوز از ویندوز سرور ۲۰۰۳ استفاده می‏‌کنند. این در حالی است که شرکت مایکروسافت ۴ ماه دیگر به پشتیبانی از این محصول خاتمه خواهد داد.
پژوهشگران در این مطالعه به بررسی تاثیرات اقتصادی و فنی پایان عمر (EoL) محصولاتی از این دست بر واحدهای IT کسب و کارها پرداخته‌‏اند. نتایج این مطالعه نشان می‏‌دهد فقط ۸ درصد از کسب و کارها قصد دارند به استفاده از ویندوز سرور ۲۰۰۳ پس از اتمام دوره پشتیبانی آن ادامه دهند. ۷۲ درصد از کسب و کارهای شرکت کننده در این مطالعه نیز بر نگرانی خود درباره ناسازگاری احتمالی سیستم‏‌های خود با نسخه‌‏های بعدی ویندوز سرور تاکید کرده‌‏اند.
حدود ۷۴ درصد از کسب و کارهایی که قصد مهاجرت از ویندوز سرور ۲۰۰۳ را داشته‌‏اند گفته‌‏اند قصد دارند وارد یک محیط‏ مجاز‌ی‏‏‌شده شوند. از این میان اکثریت ویندوز سرور ۲۰۱۲ (R۲) را انتخاب کرده‌‏اند که آخرین نسخه ویندوز سرور است.
شرکت مایکروسافت ۱۴ ژوئیه امسال را به عنوان پایان عمر ویندوز سرور ۲۰۰۳ اعلام کرده است. کسب و کارهایی که پس از این تاریخ بخواهند از خدمات پشتیبانی ویژه این نسخه از ویندوز سرور استفاده کنند می‌‏بایست به ازای هر سرور ۶۰۰ دلار بپردازند.