ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

ویندوز سرور ۲۰۰۳ در پایان عمر خود همچنان محبوب است

ویندوز سرور ۲۰۰۳ در پایان عمر خود همچنان محبوب است

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‏‌دهد ویندوز سرور ۲۰۰۳ هنوز در بیش از ۶۰ درصد از کسب و کارهای تجاری مورد استفاده قرار می‏‌گیرد.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، مطالعه شرکت Spiceworks نشان می‌‏دهد ۶۱ درصد از کسب و کارهای تجاری هنوز از ویندوز سرور ۲۰۰۳ استفاده می‏‌کنند. این در حالی است که شرکت مایکروسافت ۴ ماه دیگر به پشتیبانی از این محصول خاتمه خواهد داد.
پژوهشگران در این مطالعه به بررسی تاثیرات اقتصادی و فنی پایان عمر (EoL) محصولاتی از این دست بر واحدهای IT کسب و کارها پرداخته‌‏اند. نتایج این مطالعه نشان می‏‌دهد فقط ۸ درصد از کسب و کارها قصد دارند به استفاده از ویندوز سرور ۲۰۰۳ پس از اتمام دوره پشتیبانی آن ادامه دهند. ۷۲ درصد از کسب و کارهای شرکت کننده در این مطالعه نیز بر نگرانی خود درباره ناسازگاری احتمالی سیستم‏‌های خود با نسخه‌‏های بعدی ویندوز سرور تاکید کرده‌‏اند.
حدود ۷۴ درصد از کسب و کارهایی که قصد مهاجرت از ویندوز سرور ۲۰۰۳ را داشته‌‏اند گفته‌‏اند قصد دارند وارد یک محیط‏ مجاز‌ی‏‏‌شده شوند. از این میان اکثریت ویندوز سرور ۲۰۱۲ (R۲) را انتخاب کرده‌‏اند که آخرین نسخه ویندوز سرور است.
شرکت مایکروسافت ۱۴ ژوئیه امسال را به عنوان پایان عمر ویندوز سرور ۲۰۰۳ اعلام کرده است. کسب و کارهایی که پس از این تاریخ بخواهند از خدمات پشتیبانی ویژه این نسخه از ویندوز سرور استفاده کنند می‌‏بایست به ازای هر سرور ۶۰۰ دلار بپردازند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *