ویندوز در میدان کسب و کار‌ها بازی را به اندروید باخته است

ویندوز در میدان کسب و کار‌ها بازی را به اندروید باخته است

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه نشان می‌‏دهد در میدان کسب و کار‌ها ویندوز بازی را به اندروید باخته است.
بر اساس گزارش وب‏‌سایت citeworld، علاقه کسب و کار‌ها برای توسعه نرم‌‏افزارهای همراه تحت سیستم عامل اندروید در حال افزایش است و در مقابل، علاقه آن‌ها به توسعه نرم‌‏افزارهای سازگار با گوشی‏‌ها و تبلت‏‌های ویندوزی کاهش می‌‏یابد. شرکت اَپ سلراتور (Appcelerator) با انجام نظرسنجی‏‌هایی در میان مدیران بخش آی تی سازمان‏‌ها دریافته است که علاقه شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها به توسعه نرم‌‏افزارهای کسب و کار تحت اندروید در حال افزایش است.
در بخشی از این نظرسنجی، شرکت اَپ‏سلراتور از ۸۰۴ نفر از پاسخگویان خود پرسیده است برای توسعه نرم‌‏افزارهای مصرفی و کسب و کار به کدام یک از سیستم‏‌های عامل همراه علاقه‏‌مند هستند. ۸۰ درصد گفته بودند توسعه نرم‌‏افزارهای تحت آی او اس اپل را ترجیح می‌‏دهند. ۷۱ درصد نیز گفته بودند به توسعه نرم‌‏افزارهای تحت اندروید نیز علاقه‌‏مند هستند. در این میان تعداد بسیار کمتری نسبت به توسعه نرم‏‌افزارهای سازگار با گوشی‏‌ها و تبلت‌‏های ویندوزی علاقه نشان داده بودند. ۲۶ درصد آن‌ها گفته بودند به توسعه نرم‏‌افزارهای مناسب با تبلت‏‌های ویندوزی علاقه‌‏مند هستند و ۲۵ درصد نیز نسبت به توسعه نرم‌‏افزارهای سازگار با گوشی‏‌های ویندوزی ابراز علاقه کرده بودند.
شرکت اپ‏سلراتور پیش از این نیز این مطالعه را انجام داده بود که مقایسه آن دو نتایج جالبی به دست می‌‏دهد. بر اساس این مقایسه، علاقه به توسعه نرم‌‏افزارهای تحت اندروید ۷ درصد افزایش یافته است. علاقه به توسعه نرم‌‏افزارهای تحت آی او اس اپل ثابت و بدون تغییر بوده است. در مقابل علاقه کسب و کار‌ها به توسعه نرم‌‏افزارهای تحت ویندوز بین ۴ تا ۵ درصد کاهش یافته است.
این مطالعه همچنین نشان می‌‏دهد کسب و کار‌ها به توسعه نرم‏‌افزارهای مبتنی بر فناوری HTML۵ علاقه زیادی دارند. ۶۰ درصد از پاسخگویان گفته بودند علاقه‌‏مند هستند نرم‌‏افزارهای تحت وب مبتنی بر فناوری HTML را توسعه دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *