ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

ویندوز ایکس پی در بریتانیا یک سال دیگر زنده است

ویندوز ایکس پی در بریتانیا یک سال دیگر زنده است

همکاران سیستم- دولت بریتانیا با انعقاد یک قرارداد ۵. ۵ میلیون پوندی با مایکروسافت از این شرکت خواسته است پشتیبانی از ویندوز ایکس پی در این کشور را تا یک سال دیگر تمدید کند.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت در ازای دریافت ۵۴۸. ۵ میلیون پوند از دولت بریتانیا پذیرفته است که تا ۸ آوریل ۲۰۱۵ به پشتیبانی از ویندوز ایکس پی در این کشور ادامه دهد. شرکت مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود از ۸ آوریل سال ۲۰۱۴ به بعد از سیستم عامل ویندوز ایکس پی پشتیبانی نخواهد کرد. این قرارداد مایکروسافت را ملزم می‌‏کند تا یک سال دیگر به عرضه پشیتبانی‏‌های امنیتی برای ویندوز ایکس پی، آفیس ۲۰۰۳ و اکسچنج ۲۰۰۳ ادامه دهد.
بنا بر اعلام یکی از سخنگویان دولت بریتانیا، شرکت مایکروسافت به موجب این قرارداد پشتیبانی‏‌های لازم را برای سازمان‏‌های بخش دولتی و عمومی فراهم خواهد کرد تا در این مدت آن‌ها بتوانند به یک سیستم عامل جایگزین مهاجرت کنند.
منابع دولتی بریتانیا دقیقاً اعلام نکرده‌‏اند چه تعداد از رایانه‏‌ها در این کشور با سیستم عامل ویندوز ایکس پی کار می‌‏کنند، اما برآوردهای شرکت نت‏‌مارکت‌‏شیر (Netmarketshare.com) نشان می‌‏دهد ۶۹. ۲۷ درصد از رایانه‏‌های دسکتاپی و لپ‏‌تا‏پ‏‌ها در سراسر جهان با این سیستم عامل قدیمی کار می‌‏کنند.
شرکت مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ایکس پی را در سال ۲۰۰۱ عرضه کرده بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *