ویندوز ایکس پی در بریتانیا یک سال دیگر زنده است

ویندوز ایکس پی در بریتانیا یک سال دیگر زنده است

همکاران سیستم- دولت بریتانیا با انعقاد یک قرارداد ۵. ۵ میلیون پوندی با مایکروسافت از این شرکت خواسته است پشتیبانی از ویندوز ایکس پی در این کشور را تا یک سال دیگر تمدید کند.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت در ازای دریافت ۵۴۸. ۵ میلیون پوند از دولت بریتانیا پذیرفته است که تا ۸ آوریل ۲۰۱۵ به پشتیبانی از ویندوز ایکس پی در این کشور ادامه دهد. شرکت مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود از ۸ آوریل سال ۲۰۱۴ به بعد از سیستم عامل ویندوز ایکس پی پشتیبانی نخواهد کرد. این قرارداد مایکروسافت را ملزم می‌‏کند تا یک سال دیگر به عرضه پشیتبانی‏‌های امنیتی برای ویندوز ایکس پی، آفیس ۲۰۰۳ و اکسچنج ۲۰۰۳ ادامه دهد.
بنا بر اعلام یکی از سخنگویان دولت بریتانیا، شرکت مایکروسافت به موجب این قرارداد پشتیبانی‏‌های لازم را برای سازمان‏‌های بخش دولتی و عمومی فراهم خواهد کرد تا در این مدت آن‌ها بتوانند به یک سیستم عامل جایگزین مهاجرت کنند.
منابع دولتی بریتانیا دقیقاً اعلام نکرده‌‏اند چه تعداد از رایانه‏‌ها در این کشور با سیستم عامل ویندوز ایکس پی کار می‌‏کنند، اما برآوردهای شرکت نت‏‌مارکت‌‏شیر (Netmarketshare.com) نشان می‌‏دهد ۶۹. ۲۷ درصد از رایانه‏‌های دسکتاپی و لپ‏‌تا‏پ‏‌ها در سراسر جهان با این سیستم عامل قدیمی کار می‌‏کنند.
شرکت مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ایکس پی را در سال ۲۰۰۱ عرضه کرده بود.