ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

ویندوزهای قدیمی در معرض خطر جدی آسیب‌پذیری‌های Meltdown و Spectre

همکاران سیستم- مایکروسافت تایید کرد که کاربران نسخه‌های قدیمی سیستم عامل ویندوز می‌بایست به «کاهش سرعت پردازش سیستم» خود توجه داشته باشند که این اتفاق بعد از نصب وصله امنیتی برای تقویت سیستم در مقابل حفره‌های Meltdown و Spectre انجام می‌شود.

به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ این نقاط آسیب‌پذیر که بیشتر پردازنده‌های اینتل را تحت پوشش قرار داده‌اند و البته برخی پردازنده‌های ARM و AMD را هم با مشکل مواجه کرده‌اند، بخش اعظم رایانه‌های شخصی و تلفن‌های همراه در جهان را دچار مشکل کرده‌اند و امکان بروز حملات از چند کانال مختلف را فراهم می‌کنند.

یک حمله موفق مبتنی بر این حفره‌ها می‌تواند تمام بخش‌های اطلاعات ایمن شده، حافظه حساس از جمله رمزهای عبور و دیگر اطلاعات شخصی را بخواند.

مایکروسافت هفته گذشته در تاریخ سوم ژانویه یک به‌روزرسانی امنیتی منتشر کرد تا مشکل پیش آمده را در سطح سیستم عامل خود برطرف کند. شرکت اینتل نیز برای میکروکدهای خود به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را عرضه کرد.

شرکت مایکروسافت به منظور تغییر در نحوه دسترسی ویندوز به حافظه رایانه تصدیق کرد که کاربران ممکن است مشکلاتی را در سرعت پردازش اطلاعات تجربه کنند که این اتفاق به سن پردازشگر رایانه آنها و نسخه سیستم عامل ویندوز بستگی دارد.

«تِری مایرسون» از مدیران ارشد مایکروسافت روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد که کاربران رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم‌های عامل ویندوز ۷ و ویندوز ۸ که از پردازنده‌های قدیمی از جمله تراشه‌های Haswell سال ۲۰۱۵ و قبل از آن استفاده می‌کنند، بیشتر از دیگر کاربران با این مشکل مواجه می‌شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *