وضعیت دستمزد زنان و مردان در شرکت‌های بزرگ فناوری چگونه است؟

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت خبری یاهو نگاهی به داده‌های مربوط به میزان دستمزد کارمندان در بزرگترین شرکت‌های فناوری جدید نشان می‌دهد که برخلاف تلاش‌های فراوان برای پرداخت حقوق مساوی، همچنان شکاف‌های بزرگ در این زمینه وجود دارد.

به طور میانگین هر زن که در شرکت‌های بزرگ فناوری مشغول به کار است در ازای هر یک دلار که کارمندان مرد دریافت می‌کنند تنها 80.7 دلار حقوق می‌گیرد. میانگین درآمد سالانه هر کارمند زن 9909 دلار کمتر از مردان است و این اطلاعات در آخرین گزارش دفتر سرشماری ایالات متحده منتشر شده است.

مرکز Hired که از بزرگترین سایت‌های ارایه دهنده فرصت‌های شغلی در حوزه فناوری محصول می‌شود در گزارش سال 2019 خود اعلام کرده بود در شرکت‌های بزرگ فناوری هر کارمند زن به طور میانگین 3 درصد کمتر از مردان برای شغل مشابه در همان شرکت حقوق دریافت می‌کند.

مرکز PayScale که از سایت‌های صاحبنام در زمینه توسعه نرم افزارهای مروبط به حقوق و دستمزد است هم با کمک شرکت Small Business Prices میزان درآمد 10 شرکت فناوری از فهرست Fortune 100 را مورد مطالعه قرار داد. این دو مرکز داده‌های مربوط به حقوق را برای زنان و مردان مورد بررسی قرار دادند و در پایان تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای را در این زمینه مشاهده کردند. در اکثر موارد مشخص شد مردان به طور میانگین درآمد بیشتری از زنان داشته‌اند.