وصله عرضه شده از سوی اوراکل برای جاوا دارای رخنه‌های امنیتی جدیدی است

همکاران سیستم – هنوز چند ساعت از عرضه وصله امنیتی اوراکل برای جاوا نگذشته است، که برخی از پژوهشگران ادعا کرده‌اند رخنه‌های تازه‌ای در آن کشف کرده‌اند.
به گزارش وب سایت itwire، شرکت اوراکل که از چندی پیش به خاطر واکنش‌های دیرهنگامش در برابر رخنه‌های امنیتی پلت فرم جاوا مورد انتقاد واقع شده بود، سعی کرد با عرضه یک وصله امنیتی خارج از نوبت به این انتقاد‌ها پایان دهد. اما ظاهراً این وصله امنیتی نیز کارساز نبوده و نتوانسته همه رخنه‌های امنیتی این پلت فرم را از بین ببرد.
براساس این گزارش، در ماه آوریل سال جاری برخی از کار‌شناسان نسبت به وجود رخنه‌های امنیتی در پلت فرم جاوا هشدار داده بودند. شرکت اوراکل که وصله‌های امنیتی مورد نیاز جاوا را بر اساس یک برنامه منظم زمانی عرضه می‌کند، در آن هنگام نتوانست واکنش سریعی به این هشدار‌ها نشان دهد و کاربران نیز باید تا ماه اکتبر که نوبت عرضه وصله امنیتی بعدی بود منتظر می‌ماندند. انتقادات از ارواکل به حدی بالا گرفت که این شرکت بالاخره اواخر هفته گذشته ناچار شد خارج از برنامه زمانی همیشگی‌اش اقدام به عرضه یک وصله امنیتی برای رفع رخنه‌های شناسایی شده کند. اما هنوز چند ساعت از عرضه وصله جدید نگذشته بود که شرکت لهستانی سکیوریتی اکسپلوریشن (Security Explorations) از کشف رخنه‌های جدیدی در این وصله خبر داد.
این شرکت اعلام کرده است وصله عرضه شده از سوی اوراکل دارای رخنه‌های جدیدی است که سوءاستفاده از ضعف‌ها و رخنه‌های رفع نشده قبلی را آسان‌تر می‌کند.
وب سایت itwire نیز به مخاطبان خود قویاً توصیه کرده است در صورتی که در فعالیت‌های اینترنتی خود نیاز چندانی به جاوا ندارند، آن را غیر فعال کنند. این وب سایت گفته است کاربران باید برای دسترسی به شبکه اینترنت از مرورگرهایی استفاده کنند که جاوا در آن‌ها غیرفعال شده است.